Fondo lėšomis biudžetinių įstaigų nerems

Šakių turizmo, verslo ir informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė (kairėje). D. Pavalkio nuotr.

Reaguojant į savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos raštą-rekomendaciją dėl Šakių rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo nuostatų papildymo, kad įdarbinant jaunimą būtų galima remti ir savivaldybės biudžetines įstaigas, šiam klausimui aptarti buvo sušauktas Verslo plėtros tarybos (VPT) posėdis.

Kaip informuoja Šakių turizmo, verslo ir informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė, Jaunimo reikalų tarybos pasiūlymui papildyti paraiškų teikėjų sąrašą biudžetinėmis įstaigomis buvo vienbalsiai nepritarta.

„VPT visiškai pritaria, kad jaunimo įdarbinimas vasaros atostogų metu skatina prasmingą užimtumą, ugdo darbines kompetencijas, tačiau šios priemonės taikymas biudžetinėms įstaigoms Fondo lėšomis nėra tikslingas. Smulkaus ir vidutinio verslo paramos (SVVP) fondo finansinės galimybės šiemet išnaudojamos maksimaliai, šiuo metu jaučiamas ir žymiai didesnis verslo darbdavių, taip pat ūkininkų susidomėjimas būtent mokinių ir studentų darbo kompensavimu, todėl prisiimti dar vieną Fondui nebūdingą funkciją – biudžetinių įstaigų rėmimą – būtų netikslinga“, – poziciją dėsto VPT ir siūlo tai daryti per Mokymosi visą gyvenimą, jaunimo ir sporto programą, numatant tam lėšas pagal biudžetinių įstaigų poreikius.

VPT nariai tikisi, kad finansavimo per Mokymosi visą gyvenimą, jaunimo ir sporto programą tvarkos sukūrimas būtų teigiamas postūmis paskatinti jaunimo darbinį užimtumą jau šią vasarą. „Kartu su SVVP Fondo parama verslo subjektams mokinių ir studentų darbo užmokesčio išlaidoms kompensuoti bendrai sukurtume laukiamą reikšmingą pokytį“, – rašome VPT pranešime.

Kaip žinia, SVVP fondas ir šiuo metu turi galimybę darbdaviui kompensuoti 50 arba 20 proc. darbo užmokesčio įdarbinant nepilnamečius, tačiau biudžetinės įstaigos į šią priemonę pagal nuostatus pretenduoti negali.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.