Lietuviškų bulvių išsiilgę šakiečiai gali džiaugtis: ūkininkai pradėjo bulviakasį

Daina ir Povilas Janušaičiai džiaugiasi savo užaugintų bulvių derliumi ir abu sutartinai tvirtina, kad bulves augina ne kiekiui, o skoniui. D. Pavalkio nuotr.

Šakių pašonėje ūkininkaujantys Daina ir Povilas Janušaičiai gegužės 31 d. pradėjo bulviakasį. Ūkininkai rinkdami gumbus džiaugiasi – pirmosios bulvės užderėjo gražios.

Vieni dar tik neseniai pasodino bulves, o kiti jas jau kasa. Trečiadienį lankantis ūkininkų D. ir P. Janušaičių laukuose Endrikių k. (Šakių sen.) šie jau darbavosi bulvių lauke. Pats Povilas prie bulvių kasimo kombaino vairo, o Daina rūšiuoja šviežias bulves: tai akmenėlį, tai grumstą išmeta, kiekvieną bulvelę pačiupinėja. Ūkininkė pasakojo, kad šiemet ankstyvąsias ‘Paroli’ veislės bulves į žemę subėrė balandžio 1 d., apsodino 30 arų, o gegužės 31 d. pradėjo bulviakasį. Pernai ūkininkai bulves pasodino kovo 29 d., o pradėjo kasti apie birželio 14–15 d. Ūkininkė pasakodama apie ‘Paroli’ veislę tikino, kad tai pačios ankstyviausios bulvės, gumbuose mažai akių. Ūkininkai dar pasodino ir kitų veislių bulvių, iš viso apie 5,5 ha. Ūkininkai bulves kasa ir parduoda iki pat rudens.

Šiuo metu laukai sausi, Daina juokiasi sakydama, kad iki jų lietus taip ir neateina.

„Tiesa, balandį šitas laukas po lietaus buvo vandeniu užlietas, bet tai netgi pagelbėjo bulvėms, nes po to užklupo sausra, o drėgmė dirvoje laikėsi. Toks karštas gegužis ir lėmė, kad bulvės taip greitai užaugo ir visai neblogai užderėjo. Yra ir suskilusių, bet greičiausiai nuo karščio“, – įsitikinusi Daina.

Povilas pridūrė, kad ankstyvųjų bulvių lauką uždengė agro plėvele. Rodo bulvių virkščias ir sako, kad jas puola vabalai, bet jų jokiomis cheminėmis priemonėmis nenaikino, o bulves tiesiog skuba nukasti. Joms patręšti naudojo paukščių mėšlą. Povilas atvirauja – visus darbus daro patys, savo rankomis, pagelbsti tik Dainos tėtis. Apgailestauja kad plėstis su ūkiu nėra kur vien todėl, kad laisvų žemių nebelikę. Iš viso Janušaičiai dirba apie 36 ha žemės, tačiau labiausiai orientuojasi į daržininkystę.

„Kombainas – išmaniausias prietaisas ūkyje“, – šypsosi Daina.

Bet labiausiai ūkininkė džiaugiasi tokiu ankstyvu bulvių derliumi.

„Auginam bulves skoniui, o ne kiekiui“, – sako Povilas.

„Balandžio 1 d. sodinom, o birželio 1 d. bulves atsivežėm į turgų, kaina apie 2,5 euro už kilogramą, mažesnės po eurą. Mes ne didmenininkai. Jei bulvė bus neskani, pirkėjas negrįš. Ateina žmogus ir prašo tų pačių veislių bulvių“, – priduria Daina.

Daina ir Povilas aprodo ir kopūstų bei brokolių laukus, šie itin žali ir vešlūs. Šiuos laukus teko laistyti. Ūkininkai jau netrukus žada pjauti kopūstų galvas. Lauke raudonuoja ir auginamos braškės.

„Svogūnams labai reikia drėgmės. Yra ir daug morkų, burokėlių nesudygusių“, – apgailestauja ūkininkai.

Tačiau Daina ir Povilas visuomet optimizmu trykšta, mėgaujasi dirbdami savo ūkyje gamtos apsuptyje, dar žada sodinti arbūzų, pirmi metai pasodino moliūgų. Povilas sako, kad su kiekvienais metais abudu mokosi ūkininkavimo patirties. D. ir P. Janušaičiai daržovėmis dalinasi ir su VšĮ „Namai visiems“.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.