
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija šiais metais mini 100-mečio veiklos jubiliejų. Praėjusį savaitgalį Marijampolės derliaus šventėje vykusio renginio „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“ metu pagerbti ir Šakių krašto ūkininkai.
Pasak akademijos kanclerės Astridos Miceikienės, žemės ūkis šiandien išgyvena svarbių pokyčių virsmą.
„Per šimtą metų akademija keitėsi, augo ir tobulėjo, tačiau vienas svarbus etapas vyksta ir dabar, kuomet skaitmenizavimas, robotizavimas, dirbtinio intelekto sprendimai iš esmės keičia žemės ūkio verslo valdymą, technologijas, mokslinius tyrimus ir vadybinius procesus“, – teigė A. Miceikienė pasidžiaugdama, kad jauni žmonės, matydami šiuos pokyčius, labiau domisi nišinėmis studijų programomis, tokiomis kaip agronomija, miškininkystė, žemės tvarkymas, o magistrantūroje pastebi didesnį susidomėjimą inžinerija, žemės ūkio ekonomika ar verslo vadyba.
Tad renginio metu susirinkusieji galėjo susipažinti su pristatomomis novatoriškomis technologijomis, tokiomis kaip moderniausi dronai, kurie vis labiau keičia įprastus ūkininkavimo būdus, apžiūrėti pažangią techniką, kuri palengvina kasdienę ūkininkų veiklą, padeda optimaliau naudoti išteklius ir mažina poveikį aplinkai.
Šventės dalyviai, tarp jų ir Šakių rajono ūkininkai bei savivaldybės meras Raimondas Januševičius, aktyviai dalyvavo viešoje diskusijoje „Kaimo plėtra. Iššūkiai ir poreikiai“, ypatingo susidomėjimo sulaukė ir žemės ūkio karjeros mugė, kurioje buvo pristatytos įvairios profesinės galimybės.
Vienas iš svarbiausių renginio momentų – Marijampolės apskrities ūkininkų apdovanojimai už nuopelnus šalies žemės ūkiui.
Šakių savivaldybė padėkojo Martynui Laukaičiui už naujų auginimo technologijų diegimą daržininkystėje, efektyvias derliaus valdymo strategijas ir darbo vietų kūrimą stiprinant kaimo bendruomenės ekonomiką; Daivai Stanaitienei – už profesionalius išskirtinius pasiekimus ir inovacijų diegimą gyvulininkystės srityje, Gritai ir Audriui Balašaičiams – už inovatyvumą, pažangių technologijų taikymą, tėvų ūkininkavimo tradicijų puoselėjimą augalininkystės ūkyje bei tvarios ateities kūrimą.
„Šis renginys – tai puikus įrodymas, kad žemės ūkio ateitis yra glaudžiai susijusi su inovacijomis ir nuolatiniu tobulėjimu, o tokių renginių dėka šios idėjos sklinda plačiai po visą šalį“, – apibendrino žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.