
Jau vienuoliktą kartą geriausiems šalies pienininkams įteikti apdovanojimai „Pienės 2024“. Tarp pažangiausių pieno gamintojų ir Kubilių, Lukšių, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) bei Daivos Stanaitienės ūkis.
Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija, praėjusiais metais 500 didžiausių Lietuvos pieno ūkių 3,5 proc. didino savo bandas ir supirkėjams pardavė 844,4 tūkst. tonų pieno, o tai yra 50 tūkst. 861 t daugiau nei 2022 m.
Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, sveikindamas „Pienės 2024“ laimėtojus, pasidžiaugė, kad nors metai nebuvo lengvi, pieno gamintojai stiprino savo ūkius ir siekė geresnių rezultatų.
„Jūs esate lyderiai, į kuriuos reikia lygiuotis. Bet koks ūkis, mažas ar didelis, Lietuvoje turi savo sėkmės formulę, jeigu yra noras produktyviai, o svarbiausia – kokybiškai dirbti. Pieno sektorius turi didelę perspektyvą ir jūs esate tikrai gerame kelyje, esate mūsų žemės ūkio elitas“, – teigė K. Starkevičius.Didžiausių pieno gamintojų dešimtuke ir Griškabūdžio ŽŪB. E. Virkečio nuotr.
Didžiausiu Lietuvoje pieno ūkiu paskelbtas Pasvalio rajone esantis UAB „Vikebas“. Ūkis 2023 m. pieno supirkėjams pardavė daugiausia pieno – 16 tūkst. 524 t, vidutiniškai laikė 1 tūkst. 573 melžiamas karves. Kubilių ŽŪB bendrovė toliau sparčiai augo, bet šiemet liko antroje vietoje. Ši bendrovė 2023 m. pieno supirkėjams pardavė 16 tūkst. 440 t pieno, vidutiniškai laikė 1 tūkst. 557 melžiamas karves (2022 m. 15 tūkst. 631 t, laikė 1 tūkst. 541 melžiamą karvę).
Didžiausių pieno gamintojų dešimtuke ir Griškabūdžio ŽŪB (13 tūkst. 766 t) bei Lukšių ŽŪB (13 tūkst. 232 t). Pastaroji yra ir tarp efektyviausių pieno gamintojų įmonių, užėmusi antrą vietą, iš karvės (melžta 1 tūkst. 10 karvių) pardavė vidutiniškai 13 tūkst. 101 kg (beje, „Pienės 2023“ Lukšių ŽŪB užėmė pirmą vietą). Šiemet pačia efektyviausia pieno gamintoja tarp įmonių paskelbta Radviliškio rajone esanti Sidabravo ŽŪB (pardavė 13 331 kg iš karvės, 502 melžiamos karvės).
Kas lemia, kad Lukšių ŽŪB keletą metų iš eilės išlieka pirmaujančiose pozicijose tarp efektyviausių pieno gamintojų įmonių, teiraujamės bendrovės direktoriaus Kastyčio Krištolaičio.
„Manau, gerus rezultatus lemia darbas, kolektyve dirbantys žmonės. Galbūt ūkio stiprybė yra ir tęstinumas, nuoseklus ėjimas link pasirinkto kelio, pasirinktos ūkininkavimo krypties. Taip ir pasiekiamas tas rezultatas“, – sakė K. Krištolaitis.
Didžiausių šeimos ūkių dešimtuke ir Daivos Stanaitienės ūkis – ūkininkė 2023 m. supirkėjams pardavė 3 tūkst. 451 t pieno.