Tikisi, kad nauja veikla pasiteisins

Greta miško senoje sodyboje įsikūrinėjantys Kornelijus ir Monika Mačiuliai sumąstė imtis ir naujos veiklos, tad patys pasirašė projektą ir už gautą paramą naujose dirbtuvėse pasistatė įsigytą įrangą ir jau bemaž mėnesį teikia metalo pjovimo paslaugas. D. Pavalkio nuotr.

Su Kidulių krašte įsikūrusia Kornelijaus ir Monikos Mačiulių šeima susipažinome vasaros pradžioje, kai Monika Kidulių bibliotekoje surengė pirmąją savo tapybos darbų parodą. Šįkart jauna šeima pakvietė užsukti į jų namus ir supažindinti su nauja veikla, kurios neseniai ėmėsi, įkūrė mažąją bendriją (MB).

Seną, greta miško esančią sodybą K. ir M. Mačiuliai įsigijo 2019-aisiais ir nuo to laiko ją bando prikelti antram gyvenimui, it kregždės lipina savo šeimos lizdą. O veikti čia išties yra ką, nes pastatai statyti dar 1920-aisiais, tad apsigyvenus nebuvo nei komunikacijų, nei kitų šiuolaikinių sąlygų, tačiau M. Mačiulė tvirtina, kad tiek ją, tie vyrą traukė atokesnė vieta, vienkiemis, tad dar nuotraukose pamatytą sodybą iškart įsimylėjo ir nedvejodami joje pradėjo kurtis. Dabar jie gyvena jau sutvarkytame viename iš sodybos namų, vietoj senos, sukežusios daržinės neseniai iškilo didelis dirbtuvių pastatas.

vieskelio dirbtuves maciuliai4Kornelijus Mačiulis pasakoja, kad norimą daiktą gali suprojektuoti, pagaminti, o kompiuterizuotos staklės iš lakštinio plieno gali išpjauti bet kokią detalę, tad jis pasirengęs patenkinti net įnoringiausio kliento užmojus. D. Pavalkio nuotr.

„Visada norėjosi daryti kažką savo, tad įkūrėme MB „Vieškelio dirbtuvės“, per Užimtumo tarnybą rašėme projektą, kad pradėtume veiklą, įkurtume darbo vietą“, – pasakoja M. Mačiulė.

Tiesa, moteris sako, jog sėkmė nusišypsojo ne iš pirmo karto, nes projektą rašė patys, tad ir kliurkų buvo, tačiau džiaugiasi, kad pagaliau užsibrėžtą tikslą pavyko įgyvendinti.

Už gautą paramą (29 tūkst. eurų) įsigijo plazminio pjovimo stakles, kompresorių, kitą įrangą dar ir iš savų lėšų, tad „Vieškelio dirbtuvėse“ jau teikiamos įvairios metalo pjovimo paslaugos.

„Galime ir suprojektuoti, ir suvirinti, frezuoti, nudažyti ir pagaminti pagal individualius norus tai, ko tik norite. Šios kompiuterizuotos staklės iš lakštinio plieno gali išpjauti bet kokią detalę“, – paslaugas pristato M. Mačiulė ir sako, kad vyras turi galvą, yra baigęs inžineriją, panašaus pobūdžio darbą yra dirbęs ir Vilniuje, tad viliasi, kad veikla pasiteisins ir savame krašte.

vieskelio dirbtuves maciuliai2D. Pavalkio nuotr.

Žinoma, galbūt daugiau orientuojamasi į žemės ūkį, nes kraštas žemdirbiškas, tačiau įvairių detalių, konstrukcijų prireikia ir statybose, štai neseniai turėjo užsakymų ir gamino krosnis pirtims, o galbūt kažkam reikės tik projektavimo paslaugų ar mažesnių detalių, tarkim, namo numerio, gatvės užrašo ir pan.

Greta apie veiklą kalbančių tėvų sukasi ir mažosios šeimos atžalos – trejų Motiejus ir vienerių Kasparas. Monika pripažįsta, kad auginant du mažamečius sūnus kūrybiniams ieškojimams ir tapybai laiko rasti beveik nepavyksta, tačiau idėjų moters galvoje ne viena.

vieskelio dirbtuves maciuliai5Krosnis pirtims. Asmeninio archyvo nuotr.

„Labai norėčiau antram gyvenimui prikelti ir senąjį pastatą, galbūt teikti apgyvendinimo paslaugas ar įrengti kokias kūrybines dirbtuves, tačiau norėtųsi, kad jis liktų autentiškas“, – rodydama į vieną iš senų pastatų mintimis dalijasi M. Mačiulė.

Išties pro verandą įžengus į pastatą iškart nusikeli keliais dešimtmečiais atgal, nes nuplėšus tapetus name atsivėrė balkių sienos, lubos taip pat žemos, tad Monika juokiasi, kad Kornelijus name net turi susilenkti, nes yra per aukštas. Viduje ir krosnis, tad savotiško žavesio ir autentikos čia išties netrūksta. O ir geresnės vietos auginti vaikus, vystyti veiklą šeima ir neįsivaizduoja, tad dažnas jaunai šeimai galėtų pavydėti entuziazmo ir paprasto požiūrio į gyvenimą, kurio šiuolaikinėje visuomenėje vis mažėja.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024
 
uz kaledas drauge

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.