Pagalbos sulaukti įmanoma – tereikia ryžto ir drąsos

kubilius eiciene
Nuotr. LRT žurnalistas Edvardas Kubilius ir Lietuvos verslo moterų tinklo Vilniaus regiono vadovė Vaidilutė Eičienė savivaldybėje pristatė birželio 24 d. Kudirkos Naumiestyje vyksiantį renginį „Įkvėpk“.


Antradienį rajono savivaldybėje lankėsi LRT žurnalistas Edvardas Kubilius ir Lietuvos verslo moterų tinklo Vilniaus regiono vadovė Vaidilutė Eičienė. Svečiai plačiau papasakojo apie birželio 24d. Kudirkos Naumiestyje vyksiantį renginį „Įkvėpk“.
 
Su rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu, Vaiko teisių apsaugos ir Socialinės paramos skyrių vedėjomis Rūta Lebedžinskiene bei Leonora Pocevičiūte susitikę E. Kubilius bei V. Eičienė pasakojo, kad Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių projektas „Įkvėpk“ dešimties Lietuvos kaimų ir miestelių gyventojams atveš žinią, kad pagalbos nuo priklausomybių, skurdo ir emocinių bėdų kenčiantiems žmonėms sulaukti įmanoma.

Į šių dešimties miestelių sąrašą įtrauktas ir Kudirkos Naumiestis. Tiksliau, iš pradžių buvo pasirinkta Šakių rajono savivaldybė ir tik vėliau nuspręsta, kad renginys bus organizuojamas Kudirkos Naumiestyje. Kaip kalbėjo E. Pilypaitis, renginys šiame miestelyje vyks dėl palankių techninių galimybių. Būtent po susitikimo mero darbo kabinete svečiai su rajono valdžios atstovais vyko į Kudirkos Naumiestį, kuriame susitiko su seniūnijos seniūnu Algirdu Stankevičiumi, socialinėmis darbuotojomis – buvo aptartos svarbiausios renginio gairės.

Projekto metu kiekvienoje aplankytoje gyvenvietėje vyks pusdienio kultūrinė ir šviečiamoji programa, o kiekvienas renginio dalyvis galės gauti socialinių darbuotojų, psichologų konsultacijas, bus sudarytos galimybės bendruomenės problemas aptarti su policijos atstovais.

Verslo moterų tinklas globoja smurtą patyrusias moteris, kurios taip pat taps projekto „Įkvėpk“ dalimi. Vienas svarbiausių tokių susibūrimų akcentų – sėkmės istorijos. Viena sunkumus įveikusi moteris pradeda dizainerės karjerą, tad visuomenei pristatys pirmąją savo drabužių kolekciją. Modeliai – taip pat moterys, kurios, įveikusios bėdas, sėkmingai iš naujo kabinasi į gyvenimą. Šios moterys su Kudirkos Naumiestyje susirinkusiais asmenimis pasidalys skaudžiausiais savo gyvenimo istorijų momentais bei patars, kaip kovoti su baimėmis, smurtu ir kitais dalykais, priverčiančiais kentėti.

Renginio „Įkvėpk“ metu taip pat bus rodomas E. Kubiliaus ir jo kolegų dokumentinis filmas „Gasčiūnai“, pasakojantis apie Joniškio rajono Gasčiūnų kaimo žmones, kuriančius tokį kaimą, kuriame jiems gera gyventi.

Nors renginys vyks Joninių savaitgalį, tiek savivaldybėje apsilankę svečiai, tiek rajono valdžios atstovai viliasi, jog į renginį pavyks sukviesti kuo daugiau žmonių, kuriems jame gvildenamos temos yra aktualios. Tiesa, R. Lebedžinskienė bei E. Pocevičiūtė svarstė, kad susitikime galėtų dalyvauti Šakių vaikų globos namų, vaikų dienos centrų bei kitų įstaigų atstovai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px