Kodėl sulaukus senatvės neįmanoma ramiai gyventi?

antanavicieneAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Visi dirbantys tylomis sau mintyse arba garsiai išreiškiame nuomonę, jog būtų visai neprošal gauti vienu kitu litu didesnį atlygį už tai, prie ko lenkiame nugaras ir vargstame diena iš dienos. Tačiau nedažnas pamąstome apie tuos, kurie išėjo užtarnauto poilsio. Senoliai turėtų ilsėtis, skaityti knygas ir su šypsena veide pasitikti kiekvieną dieną, tačiau dauguma jų suka galvas, už ką nusipirkti duonos ir kruopų, kaip sumokėti mokesčius, iš kur gauti pinigų vaistams.
 
Nuotr. Senoliai turėtų ilsėtis, skaityti knygas ir su šypsena veide pasitikti kiekvieną dieną, tačiau dauguma jų suka galvas, už ką nusipirkti duonos ir kruopų, kaip sumokėti mokesčius, iš kur gauti pinigų vaistams.
 
Problemos kaip ir nebūtų, jei ne vis mažėjančios pensijos. Baisu darosi pagalvojus, iš ko tie vargšai, garbingo amžiaus sulaukę žmonės gyvens, jei niekas nepasikeis. Eilę metų pensinio amžiaus žmonės mitinguoja stengdamiesi „dantimis ir nagais“ išsikovoti vietą po saule.

Ne išimtis ir spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną senjorai nusprendė ne švęsti, bet paskirti kovai dėl pensijų dydžio atstatymo.

Rugsėjo 22 dieną Pensininkų partijos Šakių skyriaus valdybos nariai nusprendė, jog Šakių rajono senjorai taip pat keliaus į mitingą, vyksiantį Vilniuje. Pensininkų partijos Šakių skyriaus valdybos narė Elena Antanavičienė teigė, kad numatyta, jog šiame mitinge dalyvaus 16 šakiečių. Transportą nuvykti į Vilnių skirs Šakių rajono savivaldybė. Į šį dėl pensijų didinimo vyksiantį „viešą susirinkimą“ atvyks ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kuri bendraus su šio mitingo dalyviais.

Elenos Antanavičienės paklausus, ką pensininkai tikisi pasiekti šiuo mitingu, moteris atsakė, jog galbūt sumažintos pensijos bus atstatytos ir pagyvenusiems žmonėms nebereikės taip vargti kaip iki šiol. „Sunku pasakyti, ką mes pasieksime šiuo mitingu. Girdime vien pažadus, kad mūsų sumažintos pensijos bus padidintos. Kadangi pensijos yra labai mažos, mes priversti mitinguoti“,- teigė E. Antanavičienė. Pašnekovė taip pat skundėsi, kad pensijos nedidėja, tačiau pragyvenimas brangsta.

„Pensininkai, kurie negauna 700 litų pensijos, neišgali pragyventi. Aš gaunu 682 litus, tiesiog nežinau net ką pasakyti. Čia jau žemiau skurdo ribos“, - atviravo valdybos narė. Pašnekovė teigė, kad tokių žmonių, kurie pensijos gauna 600 litų ar net mažiau, mūsų rajone yra gana daug. E. Antanavičienė guodėsi: „Mano darbo stažas yra 25 metai, kadangi aš mokiausi ir tas laikas, kol mokiausi neįskaitytas į darbo stažą, todėl mano pensija yra maža“.  

Ar pasiseks pensininkams šio mitingo dėka kažką pasiekti – neaišku. Gal tai tiesiog ir liks eiliniu bandymu išsikovoti tai, kas jiems priklauso.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px