Kelias į sėkmingą vandens turizmo plėtojimą

panoviaiAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Spalio 10 dieną Panovių kaime vyko projekto „Veiklios kaimynystės viešosios paskirties erdvių modernizavimas – II etapas“ investicinio objekto pristatymo renginys.
 
Nuotr. Renginio metu projekto partneriai perkirpdami juostą atidarė pontoninę baidarių prieplauką.
 
Šiame renginyje dalyvavo projekto partneriai: Suvalkų (Lenkija) savivaldybė, Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vyžainių (Lenkija) seniūnija ir Šešupės euroregiono turizmo informavimo centras (TIC). Pristatyme taip pat dalyvavo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, tarybos narys Bernardinas Vainius, kuris yra ir Panovių kaimo bendruomenės pirmininkas. Šio projekto tikslas yra partnerių regionų konkurencingumo stiprinimas, gerinant viešąją infrastruktūrą, bei partnerių pasienio regiono bendruomenių bendradarbiavimo stiprinimas.

Susitikimo metu buvo apžvelgti jau įgyvendinti darbai. Panovių kaime prie Šešupės buvo įrengta turistinė infrastruktūra: buvo pastatyta 14 ženklų palei visą Šakių rajono Šešupės upės vandens turizmo trasą, nuo Kudirkos Naumiesčio iki Kirkilų kaimo. Kaip sakė turizmo informavimo centro direktorė Eglė Plančiūnienė, šie ženklai labai padeda plaukiantiesiems baidarėmis, nes pagal juos lengviau orientuotis ties kuria vieta esama. Taip pat galima apskaičiuoti, kiek trasos jau įveikta. Iš viso baidarėmis Šešupe turistams tenka įveikti 45 kilometrų ruožą. Liepos mėnesį Panoviuose buvo įrengta poilsiavietė ir pontoninė baidarių prieplauka. Projekto metu taip pat įrengti intakai, lankytini objektai ir informacinis stendas. Susitikimo metu E. Plančiūnienė pasakojo, jog planuose yra infrastruktūros įrengimas ir priežiūra, upės pakrančių tvarkymas, renginiai. Taip pat į planus įtrauktas Amatų centro įkūrimas. Pirmasis etapas jau įvykdytas. Amatų centre vyko investicinio objekto pristatymo renginys.
 
Vandens turizmo kelio pradžia

Susitikimo metu Bernardinas Vainius minėjo, jog labai džiaugiasi, kad Panoviuose vystosi vandens turizmas. Jo manymu, reikia išnaudoti tokias galimybes. „Reikia išnaudoti, tai ką mums davė Dievas – nuostabią gamtą“,- teigė B. Vainius. Su vandens turizmu susijusi veikla rajone prasidėjo beveik prieš dešimtmetį. 2005 metais marijampoliečiui, vandens turizmo entuziastui Šarūnui Domarkui kilo mintis surengti žygį valtimis Šešupės upe. Jam tuo metu talkino šakiečiai Akvilė Veličkaitė ir Vykintas Augustaitis. Būtent šių žmonių pastangomis gimė projektas „Žemyn upe“, kurio esmė buvo ne tik pradėti vandens turizmą mūsų rajone, bet ir spręsti ekologines problemas. Parašius projektą ir gavus finansavimą buvo nupirktos 12 baidarių ir kitas reikalingas inventorius.
 
Džiugina kaimyninių šalių bendradarbiavimas

Rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas susitikimo metu pasakojo, jog labai džiaugiasi, jog rajone vystosi vandens turizmas. „Ši trasa Šešupe man nuo vaikystės labai gerai žinoma. Labai džiaugiuosi, kad ji būtent šiuo metu jau formuojasi į tarptautinę trasą. Šiandien daugiau kalbam apie Panovių gyvenvietę, kurioje turizmui jau padėtas tam tikras pagrindas. Reikia plėtoti šią idėją ir sujungti Kudirkos Naumiesčio, Panovių ir Slavikų bendruomenes. Džiugu, jog dvi kaimyninės šalys (Lenkija ir Lietuva) bendradarbiauja turizmo srityje. Manau, kad bus atrasti dar stipresni ryšiai tarp mūsų šalių“,- teigė A. Damijonaitis.

Prieplaukos atidarymas

Pristačius projektą ir Šešupės upės vandens turizmo trasą, susitikimo svečiai buvo pavaišinti skaniais ir sočiais pietumis. Besidžiaugdami šiltu ir vasarišku oru renginio dalyviai vyko prie poilsiavietės ir prieplaukos prie Šešupės, kur buvo galima pamatyti, kas buvo įgyvendinta projekto metu. Projekto partneriai prie prieplaukos perkirpo juostą - tai simbolizavo prieplaukos atidarymą.

Bernardinas Vainius susitikimo metu minėjo, jog baidarių verslas per sezoną atneša apie 4 tūkst. litų pelno.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px