Atviras jaunimo centras – tiesiai į dešimtuką

ajc marijampoleAsta GVILDIENĖ
 
Praėjusį antradienį mūsų rajone viešėjo Marijampolės savivaldybės administracijos vadovai. Jie lankėsi neseniai įkurto Atviro jaunimo centro patalpose ir domėjosi jo steigimo klausimais.
 
Nuotr. Svečiai iš Marijampolės, apžiūrėję Atviro jaunimo centro erdves, įžvelgė jų patrauklumą ir dideles galimybes čia užsiimti įvairiomis veiklomis.
 
Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojai Gintautas Stankevičius ir Sigitas Valančius, Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė, Jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė bei Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Povilas Isoda, ketinantys savo savivaldybėje steigti Atvirą jaunimo centrą, domėjosi tokio centro steigimo klausimais mūsų mieste. Į juos mielai atsakė svečius priėmę savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis ir Jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė.

Nors oficialių Atviro jaunimo centro, įsteigto prie Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC), įkurtuvių dar nebuvo, tačiau jauni žmonės čia jau po truputį renkasi. Pasak R. Rauktienės, galbūt kol kas šis centras daugiau traukia motyvuotus jaunus žmones, kurie čia savanoriškai padėjo sutvarkyti patalpas, tačiau jo tikslas – nemotyvuotas jaunimas. Kitas klausimas: kaip jį pritraukti? Apie tai kalbėjo šakiečiai, tuo domėjosi ir marijampoliečiai. „Viską įgyvendinam žingsnis po žingsnio, - tvirtino mero pavaduotoja. – Svarbiausia, kaip informuoti visuomenę, kad į Atviro jaunimo centro atidarymą atvyktų nors dalis tų, į kuriuos jis yra orientuotas.“

Danutė Jurgutienė informavo, kad šiuo metu Darbo birža vykdo projektą „Pasitikėk savimi“ ir sudarinėja sąrašus, kiek mūsų rajone yra nemotyvuotų jaunų žmonių iki 29 metų. „Mes ketiname pasinaudoti ir šia, ir rajono mokyklų socialinių pedagogų surinkta informacija, kad galėtume čia pritraukti kuo daugiau nemotyvuotų jaunų žmonių, - kalbėjo Jaunimo reikalų koordinatorė. – Planuojame atskirą Atviro jaunimo centro pristatymą padaryti ir Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje, kad moksleiviai žinotų, kur sugrįžę namo po paskaitų gali praleisti laiką.“

Pasidomėjus apie tokių centrų išsilaikymą, D.Jurgutienė pasidžiaugė, kad Jaunimo reikalų departamentas nuo šių metų ketina finansuoti ir Atvirų jaunimo centrų, ir Atvirų erdvių veiklą, tad prie JKSC įkurtas Atviras jaunimo centras, kaip biudžetinė organizacija, turės galimybę dalyvauti projektinėje veikloje ir pati savo veiklai prisitraukti lėšų. Taip pat ji informavo, kad rajono savivaldybė yra įsteigusi šešis Vaikų dienos centrus, kur renkasi vaikai iki 14 metų. „Nuo 14 metų jie neturi kur eiti. Ne kiekvienas jaunas žmogus gali dainuoti, šokti ar vaidinti. Tad Atviras jaunimo centras jiems būtų ta vieta, į kurią jie gali ateiti“, - kalbėjo Jaunimo reikalų koordinatorė.

Marijampolės savivaldybės vadovai kalbėjo, kad jų motyvuotas jaunimas taip pat rodo iniciatyvą  Atviro jaunimo centro steigimui ir supranta, kad „reikės įveikti tam tikrą inertiškumą ir iš anksčiau nusistovėjusią nuomonę, kad čia pradės lankytis ir tokie, kurie iš kolonijų parėję“. „Mes neformalų jaunimą suprantam šiek tiek kitaip, - atviravo S.Valančius. - Tai tas pats jaunimas, tačiau jo netenkina švietimo ir kultūros skyrių siūlomos formalios paslaugos. Ir mes turim prisiimti atsakomybę už tuos žmones.“ R.Rauktienė prisipažino, kad mūsų rajone įsteigti Atvirą jaunimo centrą didesnę iniciatyvą vis tik parodė savivaldybės administracija nei motyvuotas jaunimas, nors jis norėjo šio centro, važinėjo kartu, domėjosi. „Be abejo, iš kitų anksčiau įkurtų centrų darbuotojų girdėjome visokiausių istorijų. Galbūt ir pas mus bus tokių atvejų, kai jaunimas eis ne į pamokas, o į Atvirą jaunimo centrą, - atviravo vicemerė. – Bet geriau jau jis bus centre, nei kur nors šlaistysis po tiltu.“

Marijampolės savivaldybės atstovai pasidalijo savo patirtimi mieste įsteigiant nakvynės namus. Mat  2001 metais buvo suskaičiuota 15 žmonių, gyvenančių šiukšlynuose. Iš pradžių jie nenorėjo nė klausytis apie išsikėlimą į nakvynės namus, bet vėliau, vienas paskui kitą, ėmė ir atėjo. „Galbūt taip bus ir su nemotyvuotu jaunimu, - išreiškė viltį D.Pankauskienė. - Reikia džiaugtis, jei nors keletas ateis. Juk taip buvo ir su karšta sriuba, kuri jau ketvirti metai šaltuoju metų laiku mero Vidmanto Brazio iniciatyva dalijama sunkiai išgyvenantiems marijampoliečiams. Iš pradžių žmonės ėjo baugiai, o dabar įsidrąsino.“
Apžiūrėję Atviro jaunimo centro erdves, įkurtas pusrūsyje, ir tikrai originalų įėjimą, svečiai iš Marijampolės negalėjo atsistebėti, kaip išradingai galima panaudoti turimas patalpas. „Čia atskirai nė scenos nereikia daryti. Viskas jau natūraliai yra. Tik pagalvių ant laiptų reikia pamėtyti ir sėdimos vietos įruoštos.  Sveikinam... Su patalpom pataikėte tiesiai į dešimtuką... nes gali daug dūšios rodyti, bet, jei erdvės nebus jaunimui patrauklios, jų niekaip čia nepriprašysi ateiti“, - tiesiai šviesiai išrėžė S.Valančius.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px