Tauragės krašto skautų stovykloje – lukšiečiai

skautai miskeLukšių „Ąžuolo“ draugovės skautai liepos 25–31 dienomis dalyvavo skautų stovykloje „Miško istorija“, kuri vyko Šilalės rajone, Žąsino kaime. Lokystos upelio pakrantėje susirinko apie 150 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių ir 20 skautų iš Lukšių.

Nuotr. Lukšių „Ąžuolo“ draugovės skautų vadovė Jolita Zokienė (kairėje) sakė, kad stovyklos metu skautukai susirado naujų draugų, bendraminčių.

Dalyviai stovyklavietėje įsikūrė pagal amžiaus grupes. Berniukai ir mergaitės skirstėsi į skiltis pagal kiek pakeistus knygų pavadinimus: „Pepės ilgakojinės“, „Alisos stebuklų šalyje“, „Ozo šalies burtininkai“, „Trys muškietininkai“, „Lobių sala“.
 
Pasak lukšiečių vadovės Jolitos Zokienės, dalyviams teko stovyklas įsikurti skautiškai, naudojant medžiagas iš gamtos, patiems gamintis maistą.

„Skautai tarnauja Dievui, Tėvynei, Artimui. Todėl stovyklautojai dieną pradėdavo ir baigdavo malda, rikiuotės metu buvo keliamos Lietuvos, Skautijos vėliavos, šv. Mišiomis pasibaigė ir stovykla“, – sakė J. Zokienė.

Ši stovykla buvo didelis išbandymas jaunesniesiems Lukšių skautams (8–10 metų). Jie savaitę gyveno be tėvelių, mobiliųjų telefonų, kompiuterių, patogios lovos. Visa tai pakeitė miegojimas palapinėse, ant laužo gamintas valgis. Pasak vadovės J. Zokienės, įveikę visus išbandymus, aukštesnio kaklaraiščio drąsiai sieks jaunesnieji skautai Benas Poška, Rėjus Augustaitis, Marius Misiūnas, Viltė Leveckytė, Rusnė Gvildytė, Dovydas Šilingis, Justas Žukauskas, Eimantas Zokas, o Dominykas Urbštas jau kandidatuos į patyrusius skautus. Jis vienintelis dalyvavo ilgame naktiniame žygyje, plaukė baidarėmis, vykdė kitas sudėtingas užduotis.

Lukšių „Ąžuolo“ draugovės skautus ypač nudžiugino tėvelių apsilankymas, kurie meistravo iš medžio, gamino pietus, atvežė ledų, saldumynų ir vaisių.

Šios dienos buvo ypatingos mūsų krašto skautams, visi puikiai praleido laiką, pasisėmė ištvermės, o atsisveikino sakydami – „Iki kitų metų, sesės ir broliai!”.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.