Netradiciniai angelai papuošė Zanavykų muziejų

dovydaitis kAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Gruodžio 5 dieną Zanavykų muziejuje buvo atidaryta ketvirtoji, Šakiuose surengta, personalinė skulptoriaus, Šakių rajono meno mokyklos mokytojo Kęstučio Dovydaičio darbų paroda – „Kaip IR angelas“.
 
Nuotr. K. Dovydaičio sukurti angelai netradiciniai, bet tai juos daro dar išskirtinesniais ir įdomesniais.
 
Pasak K. Dovydaičio, paroda surengta norint, kad į ją atėję žmonės rastų savo angelą ir jį įsigytų,- kainos svyravo nuo 200 litų iki 600 litų už skulptūrėlę. Angelai - netradiciniai, kaip sakė skulptorius, tiesiog neišeina, kad jie būtų tokie, kokius įpratę visi matyti. O galbūt kaip tik buvo norima sugriauti angelų vaizdavimo stereotipus – jie neprivalo būti idealiai nugludinti, vienodais gražiais sparnais ir tokiomis pačiomis išraiškomis. Tačiau, be jokių abejonių, kitoniškumas šias skulptūrėles tik dar labiau puošia ir daro išskirtinėmis.

Angelai gimė maždaug per tris savaites, K. Dovydaitis pasakojo, jog jas gaminti buvo vienas malonumas, todėl ir darbas neprailgo. Angelas nešinas lagaminu – emigrantas, Cornholio angelas, prielipa, užsikorusi kitam angelui ant pečių – ši ir panaši tematika vyrauja skulptūrėlėse. „Kas yra angelas? Man jį atspindi vaikiškumas, vaiko tiesmukumas, žaismingumas. Aš nežinau, kas yra angelas, todėl ir sakau, jog mano skulptūrose pavaizduoti tarsi angelai, nes kitiems galbūt jie atrodo kaip sargai, labai sunku apibrėžti šią sąvoką. Manau, jog angelas turi turėti ir žmogiškųjų savybių, todėl mano skulptūrose jie elgiasi vėjavaikiškai, žaidžia ir pan.“,- pasakojo skulptorius. Menininką skulptūrų gamybai įkvėpė kitų skulptorių darbai, televizijos laidų personažai ar tiesiog paprasti gyvenimiški reiškiniai.

Parodos atidarymo metu Kęstutis Dovydaitis teigė, kad gaminant skulptūras labai svarbios spalvos bei naudojamų medžiagų įvairovė. Angelai pagaminti iš raudonos, mėlynos spalvos vaško, žalvario, bronzos, aliuminio ar net sidabro.

Zanavykų muziejuje parodos metu buvo galima pamatyti ne tik menininko pagamintus angelus, bet ir nuotraukas, kuriose matomas darbo procesas, kurio metu gimė angelai.

Tiesa, daugeliui galbūt buvo keista, jog prie skulptūros buvo galima rasti tik informaciją, iš ko ji pagaminta, bet ne pavadinimą. Skulptorius teigė, jog pavadinimai nereikalingi – žmogus, žiūrėdamas į skulptūrą, turi ją analizuoti ir atrasti kažką savito bei artimo.

Kęstučio galvoje sukasi begalė kūrybinių minčių, idėjų, tačiau, anot jo, tiesiog dienoje per mažai valandų, kad būtų galima viską įgyvendinti ir spėti.

Parodos atidarymo proga skulptorių pasveikinti atvyko giminės, draugai, Lukšių miestelio seniūnas V. Cikana, Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius V. Daniliauskas bei kiti, besidomintys K. Dovydaičio kūryba, svečiai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.