Turime ką saugoti ir perduoti

viktorinaŠakių rajono administracijos Kultūros ir turizmo skyrius kartu su Zanavykų muziejumi surengė rajono seniūnijų nematerialaus paveldo konkursą „Apie tai, ką turime saugoti ir perduoti“, skirtą etnografinių regionų metams.

Nuotr. Konkurso nugalėtojus – Šakių seniūnijos komandą „Ša...“ apdovanojo komisijos pirmininkas Arvydas Vidžiūnas bei rajono meras Juozas Bertašius.

Surengto konkurso tikslas buvo atskleisti zanavykų etninės kultūros savitumą, išsiaiškinti kalbinius, tradicijų, papročių skirtumus, pažinti geografinius, paveldo, literatūrinius ypatumus.
 
Šiame konkurse dalyvavo septynios komandos po penkis žmones, sudarytos iš rajono seniūnijų gyventojų: „Žiegždrė“ (Kriūkų, Lekėčių seniūnijos), „Ant rubežiaus“ (Kudirkos Naumiesčio, Slavikų seniūnijos), „LGB“ (Lukšių, Griškabūdžio, Barzdų seniūnijos), „Unoravi“ (Gelgaudiškio, Plokščių seniūnijos), „Žila senovė“ (Sintautų, Žvirgždaičių seniūnijos), „Ša...“ (Šakių seniūnija) ir komanda „Liociai +“ (Kidulių ir Sudargo seniūnijos).

Vienas iš konkurso etapų – nematerialaus paveldo bylų peržiūra ir vertinimas. Jis vyko iki renginio Zanavykų muziejuje. Pirmą vietą šiame konkurso etape laimėjo Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro atstovai, kurie byloje rinko medžiagą apie tautodailininką Zigmą Sederevičių, antroji vieta atiteko dviem seniūnijoms –  Kudirkos Naumiesčio ir Griškabūdžio, o trečioji – Kidulių.

Konkurso metu buvo skirta penkios min. laiko komandoms pristatyti vieną ryškiausių nematerialaus paveldo reiškinių ar atstovą: muzikantą, pasakorių, dainininką, tautodailininką, amatininką. Komandos savo pristatymams rinkosi nematerialaus paveldo bylose surinktus reiškinius ar atstovus.

Konkurse „Apie tai, ką turime saugoti ir perduoti“ taip pat vyko viktorina, kurioje komandos turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su zanavykų geografija, vietovardžiais, etnografiniais eksponatais, šnekta, žymiais žmonėmis, paveldu. Kiekviena komanda gavo po vieną klausimą ar užduotį iš kiekvienos temos. Komandų atsakymus vertino garbi komisija, vadovaujama Seimo nario Arvydo Vidžiūno. Geriausiai pasirodė Šakių seniūnijos komanda „Ša...“, antrą vietą užėmė komanda „LGB“, trečiąją – „Unaravi“.

Skaniausioji konkurso dalis – kulinarinio paveldo pristatymas. Kiekviena seniūnija pagamino ir pristatė po vieną patiekalą, kuris privalėjo būti pagamintas pagal to krašto senovinį receptą. Šiame etape pirmą vietą laimėjo kriūkiečiai, kaip savo krašto kulinarinį paveldą pristatę Andriaus Bieliuko keptus žiobrius, antroji vieta atiteko Sintautų krašto šeimininkei  Gražinai Leveckienei, iškepusiai  kiaulapilvį, o trečią vietą laimėjo Šakių seniūnijos atstovė Gražina Guzovijienė,  išvirusi pakulinę košę.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.