Surengta pirmoji personalinė griškabūdiečio paroda

martunasKovo 8 d. Griškabūdžio kultūros centre pristatyta pirmoji personalinė griškabūdiečio Eirimo Martūno medžio darbų paroda.

Nuotr. Eirimas Martūnas Griškabūdžio kultūros centre pristatė savo gamintus įvairius medžio dirbinius.

Medžio drožėjas E.Martūnas kūrybinį kelią pradėjo nuo šaukštų drožimo, dėžučių, gėlių lentynėlių darymo. Gyvenimas E. Martūną atvedė į Suvalkiją, čia jis susipažino su tautodailininkų bendrijos „Dailius“ nariais ir jie „išjudino“ tolimesniems kūrybiniams darbams. E.Martūnas pradėjo dalyvauti „Zyplių žioguose“, Kaziuko mugėse, vasaros drožėjų stovyklose. Pastaruoju metu E. Martūno rankose gimsta įvairių dydžių Rūpintojėliai, taip pat dėžutės, pypkės ar kaušas pirčiai...
 
E. Martūnas aplankęs daug muziejų, tautodailės parduotuvių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ten panašūs darbai įvertinti didelėmis sumomis, tačiau mūsų krašte žmonės didesnius darbus perka ne itin noriai, o pusvelčiui jų atiduoti taip pat nesinori.

Savaime suprantama, kad medžio drožyba reikalauja daug kruopštumo ir kantrybės, parodos autoriaus kantrybė – geležinė, todėl jis medį šlifuoti gali valandų valandas. Jei darbas nepavyksta – daro iš naujo. E. Martūno įrankiai – peilis, du kaltai ir švitrinis popierius.

Džiugu, kad žmogaus rankos gali duoti gyvybę vieną gyvenimą jau nugyvenusio medžio kamienui. Gali atgaivinti bežadę medžio pliauską, priversti judėti iš medžio sukurtus gyvūnėlius, paukščius ir žmogaus akiai dar nepažįstamus gyvius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.