„Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ startas – Griškabūdyje

Rugpjūčio 1–5 dienomis Griškabūdyje vyks neeilinis renginys – kultūrinio-edukacinio projekto „Keliaujančios architekūros dirbtuvės: KVADRATU“ kūrybinės dirbtuvės.

Architektų ir menininkų komanda kviečia griškabūdiečius bei rajono gyventojus atvykti ir prisijungti prie kūrybinių dirbtuvių, kurios vyks prie miestelio seniūnijos ir vaikų dienos centro.

Norėdami sukurti gyvą, miestiečių lankomą ir mėgstamą viešąją erdvę, architektų ir menininkų komanda surengs 5 dienų kūrybines dirbtuves, kuriose miestelio vaikai ir jaunimas leisis į kūrybingą miestelio gražinimo procesą, siekdami meniniais objektais bei mažąja architektūra atgaivinti ir sukurti viešąją erdvę.
 
Organizatoriai pastatys kultūros inkubatorių, kuriame ir aplink kurį dienomis vyks kūrybiniai procesai, o kiekvieną vakarą – kultūrinė-edukacinė programa, skirta visai miestelio bendruomenei. Kultūrinių programų metu bus vedamos įvairios diskusijos, filmų peržiūros, interaktyvios paskaitos ir koncertai.

Atviro konkurso būdu išrinktas Griškabūdžio miestelis sužavėjo projekto organizatorius. Kuratorės Ingridos teigimu, Griškabūdis, nors ir turėdamas apleistų ir griūvančių pastatų, išlieka ypatingas dėl savo kultūrinio paveldo: saugomo gatvių tinklo, aikštės plano ir, žinoma, unikalios miestelio aštuonkampės medinės bažnyčios.

„Mes rinkomės ne tuos miestelius, kurie puikiai įgyvendina viešosios erdvės pertvarkas, bet tuos, kuriems reikia pagalbos, mūsų idėjų ir rankų darbo. Tikslingai pasirinkome Griškabūdį, nes jis pasirodė mums išskirtinis dėl nuoširdaus noro pagražinti miestelio viešąją erdvę. Taip pat pati teritorija, priklausanti kultūriniam paveldui, yra labai įdomi ir turinti daug potencialo“, – apie miestelį pasakojo I. Povilaitienė.

Griškabūdžio miestelio bendruomenės centro pirmininkė Agnė Paškauskienė miestelių atrankos anketoje pateikė ne vieną architektūros objekto idėją atvykstantiems architektams. Pasiūlyti variantai prasidėjo nuo miestelio pastatų tvarkymo iki dviratininkų parko su tramplynais ir vaikų žaidimų aikštelių inicijavimo.

„Mes labai džiaugiamės, kad pas mus atvyksta toks projektas su šauniais ir savo darbą išmanančiais specialistais. Iš atvykstančios komandos tikimės visapusiškos pagalbos projektuojant viešąją miestelio erdvę. Vaikams ir miestelio savanoriams bus labai naudinga patirtis padirbėti su architektais ir menininkais“, – sako A. Paškauskienė.

Bendruomenės centro pirmininkė tikisi, jog miestelio viešoji erdvė pagyvės, atsiras daugiau įvairesnių spalvų, o viskas, kas bus sukurta vaikų rankomis, bus pačių vaikų labiau saugoma – juk nesinorės savo ar kitų darbų niokoti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.