„Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ startas – Griškabūdyje

Rugpjūčio 1–5 dienomis Griškabūdyje vyks neeilinis renginys – kultūrinio-edukacinio projekto „Keliaujančios architekūros dirbtuvės: KVADRATU“ kūrybinės dirbtuvės.

Architektų ir menininkų komanda kviečia griškabūdiečius bei rajono gyventojus atvykti ir prisijungti prie kūrybinių dirbtuvių, kurios vyks prie miestelio seniūnijos ir vaikų dienos centro.

Norėdami sukurti gyvą, miestiečių lankomą ir mėgstamą viešąją erdvę, architektų ir menininkų komanda surengs 5 dienų kūrybines dirbtuves, kuriose miestelio vaikai ir jaunimas leisis į kūrybingą miestelio gražinimo procesą, siekdami meniniais objektais bei mažąja architektūra atgaivinti ir sukurti viešąją erdvę.
 
Organizatoriai pastatys kultūros inkubatorių, kuriame ir aplink kurį dienomis vyks kūrybiniai procesai, o kiekvieną vakarą – kultūrinė-edukacinė programa, skirta visai miestelio bendruomenei. Kultūrinių programų metu bus vedamos įvairios diskusijos, filmų peržiūros, interaktyvios paskaitos ir koncertai.

Atviro konkurso būdu išrinktas Griškabūdžio miestelis sužavėjo projekto organizatorius. Kuratorės Ingridos teigimu, Griškabūdis, nors ir turėdamas apleistų ir griūvančių pastatų, išlieka ypatingas dėl savo kultūrinio paveldo: saugomo gatvių tinklo, aikštės plano ir, žinoma, unikalios miestelio aštuonkampės medinės bažnyčios.

„Mes rinkomės ne tuos miestelius, kurie puikiai įgyvendina viešosios erdvės pertvarkas, bet tuos, kuriems reikia pagalbos, mūsų idėjų ir rankų darbo. Tikslingai pasirinkome Griškabūdį, nes jis pasirodė mums išskirtinis dėl nuoširdaus noro pagražinti miestelio viešąją erdvę. Taip pat pati teritorija, priklausanti kultūriniam paveldui, yra labai įdomi ir turinti daug potencialo“, – apie miestelį pasakojo I. Povilaitienė.

Griškabūdžio miestelio bendruomenės centro pirmininkė Agnė Paškauskienė miestelių atrankos anketoje pateikė ne vieną architektūros objekto idėją atvykstantiems architektams. Pasiūlyti variantai prasidėjo nuo miestelio pastatų tvarkymo iki dviratininkų parko su tramplynais ir vaikų žaidimų aikštelių inicijavimo.

„Mes labai džiaugiamės, kad pas mus atvyksta toks projektas su šauniais ir savo darbą išmanančiais specialistais. Iš atvykstančios komandos tikimės visapusiškos pagalbos projektuojant viešąją miestelio erdvę. Vaikams ir miestelio savanoriams bus labai naudinga patirtis padirbėti su architektais ir menininkais“, – sako A. Paškauskienė.

Bendruomenės centro pirmininkė tikisi, jog miestelio viešoji erdvė pagyvės, atsiras daugiau įvairesnių spalvų, o viskas, kas bus sukurta vaikų rankomis, bus pačių vaikų labiau saugoma – juk nesinorės savo ar kitų darbų niokoti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.