Už du kiaušinius sumokėjo 100 litų. Šakių mieste yra visiems gerai žinomas aukštas pirklys, kuris turi įvairių ūkio mašinų prekybą. Neseniai atėjo pas jį vienas ūkininkas, norėdamas nupirkti akėčias. Kadangi užrašė gana stambią sumą, tad ūkininkas pradėjo skųstis, kad dabar labai sunku ūkininkams gyventi, nes ūkio produktai labai pigūs, o kai reiks kas nors nupirkti, tai labai brangiai reikia mokėti ir t. t. Tuomet juokdamasis pirklys pasiūlė parduoti jam savo kiaušinius. Ūkininkas sutiko ir pareikalavo už kiekvieną po 100 litų. Sukirto abi rankomis ir pirklys... išėmė du kiaušinius. Ūkininkas, pirmiau pakraupęs supyko. Pirklys pasiūlė už abu tik 100 litų. Sukirto abu rankomis ir pirklys... išsiėmęs peilį pradėjo galąsti. Ūkininkas pirmiau pareikalavo pinigųPirklys išsiėmęs padavė 100 litų. Ūkininkas kuriam žmona buvo išvirusi kelionei du kiaušinius, ištraukė juos iš kišeniaus ir padavė pirkliui. Tokio supuolimo netikėjęs pirklys norėjo šį įvykį pavadinti šposu, bet ūkininkas apsisuko ir eina. Pirklys dar stengėsi grąžinti kiaušinius ir atsiimti pinigus, bet ūkininkas nesutiko ir pinigų negražino. Pradėjo bauginti policija, bet ir tas negelbėjo, nes pirklys prie policijos kažkodėl nesikreipė ir pinigai liko ūkininko kišenėje. („Suvalkietis“, 1931 06 07, p.4)
Jau atiduota koncesija siaur. geležinkeliui iš Šakių į Gelgaudiškį. V-19 d. Šakių apskrities valdyba sudarė sutartį su Marijampolės m. gyv. S. Meklemburgu ir P. Plotkinu nutiesti siaurąjį geležinkeliuką iš Šakių į Gelgaudiškį. Rangovai geležinkeliuką turi nutiesti savo lėšomis ir už tai gauna koncesiją jį naudoti 10 metų. Kiekvienais metais apskrities valdybai turi pristatyti po 10.000 kūbinių metrų žvyro į Šakius arba į Klišius k. Šakių vals. Už pristatytą žvyro kūb. metrą apskr. valdyba rangovams moka po 5 lit. 35 ct. Iš šių vietų žvyras bus duodamas ūkininkams nemokamai keliams žvyruoti. Pirmoje eilėje manoma nužvyruoti vieškelį nuo Šakių iki Jurbarko 23 km. Šiuo vieškeliu Zanavykija bus surišta su Klaipėdos kraštu, kas žymiai turės atsiliepti ekonominės gerovės pakilimą. Be to, rangovai turi teisę geležinkeliu vežti keleivius, prekes, gyvulius ir t. t. ir už tai imti atlygimą laisvu susitarimu. Sutartį V-20 d. Šakių apskrities taryba priėmė ir pasiuntė Vidaus Reikalų Ministeriui tvirtinti. Geležinkeliuko darbai bus pradėti per dvi savaitės laiko ministeriui sutartį patvirtinus. („Suvalkietis“, 1931 05 31, p.1)
Lekėčiuose remontuos bažnyčią. Tokios prastos bažnyčios, kaip Lekėčiuose, turbūt, nerastume visoje Lietuvoje. Ji yra net šiaudais dengta. Gegužės 17 d. parapijos komitetas nutarė apdengti skarda bažnyčią ir špitolę, sutvarkyti klebonijas. Nutarta apdėti parap. gyventojus po 35 ct. nuo valst. lito mokesčių. Pilnoji rinkliava bus vykdoma po 20 ct. Mūsų valsčius sumoka valstyb. mokesčių 11.277 litus. Yra vilties šiemet rinkliavą įvykdyti ir būtinąjį remontą padaryti. Kitais metais reikėtų aptverti kapus ir t.t. („Suvalkietis“, 1931 05 24, p.5)
Nubaudė Griškabūdžio kunigus-agitatorius. Girškabūdyje Naumiesčio nuovados taikos teisėjas nagrinėjo Griškabūdžio parapijos klebono kun. Vaičaičio ir vikaro kun. Baršaičio bylas. Jie buvo kaltinami kurstyme visuomenės per pamokslus. Teismas abu pripažino kaltais ir nubaudė kun. Vaičaitį 500 lit. arba 1 mėn. kalėjimo, o kun. Barčaitį 1000 lit. arba 2 mėn. kalėjimo. („Suvalkietis“, 1931 05 17, p.2)
Barzduose steigia muziejų. Nors Barzdai mažas miestelis, bet energingų žmonių ir ten netrūksta. Štai mokyt. J. Martinaitis sugalvojo Barzduose įsteigti rajoninį muziejų. Tam pritarė kiti apylinkės inteligentai ir dabar jau muziejus tikrai kuriasi. Juo rūpinasi komitetas iš 5 asmenų, kurie renka apylinkės senovės kultūros ir žymesnių įvykių liekanas, žinias, padavimus, rašo apylinkės istoriją, veda kroniką ir t.t. Šituo savo žygiu Barzdų inteligentai užsitarnauja ne tik pagarbos ar pritarimo, bet ir visą šį mažą miestelį daro pavyzdžiu kitiems didesniems centrams. („Suvalkietis“, 1931 05 10, p.4)
Kontrabandos judėjimas. Šakių bare, dėl pas. policijos suorganizuotos apsaugos, labai sumažėjo. Per 1930 met. sulaikyta nelegaliai einančių per sieną 46 asmenys, 414 literių brenspiričio, 1 arklys, 1 vežimas, 1 motociklas, 9 dviračiai ir daug kitokių prekių, iš viso vertės apie 2600 lit. Pasienio policija dažnai padeda viešajai policijai sekti nusižengėlius ir gaudyti naminės degtinės „fabrikantus“. Per š.m. keturis mėnesius pasienio policija sulaikė 5 naminės degtinės bravorus ir 7 naminės degtinės pardavinėtojus. („Suvalkietis“, 1931 05 03, p.4)
Lekėčiai. Nekask duobės – pats įkrisi. Jau „Suvalk.“ 5 ir 11 Nr. buvo rašyta, kaip miestelio geriausieji sklypai, paliktieji valdžios žinioje, vėliau kai kurių „gudragalvių“ buvo išmainyti į raistus su gyvatėmis ir žalčiais ir kiti apgauti. Tai buvo matin. Guziko ir kelių vietos asmenų kombinacija. Dabar viskas atėjo aikštėn: Ž.R. Deptas kovo 11 d. tokį neteisėtą sklypų pasisavinimą panaikina ir savotiškai paimtus valdžios žinioje paliktus sklypus iš mok. Merčaičio, gir. Kaminsko, Kazlausko ir Damijonaičio atėmė. Tuomet kovo 24 d. atvyko Marij. apyg. žemės tvarkytojo padėjėjas p. A. Sajeta ir padarė naują sklypų paskirstymą burtų keliu. Vietos šaulių būriui ir pašto įstaigai paskirti geriausieji sklypai be burtų traukimo. Dabar minėtų ponų laimė nepalietė: jiems teko prastos vietos ir ne prie centro. Žmonės džiaugiasi teisybę atradę. („Suvalkietis“, 1931 04 26, p.4)
Bus įdomi mokytojų byla. Šventadienį, svaigalams gerti draudžiamu laiku Šakiuose, G. Gitelmano klūbe, gerdama vyną baliavojo šilta kompanija: 2 mokytojai, 1 mokytoja ir 1 ūkininkė. Juos begeriant atrado polic. vald. p. Rugys ir klūbo savininkui surašė protokolą už leidimą gerti svaigalus draudžiamu laiku. Neseniai taikos teisėjas svarstė šią bylą liudininkais iššaukdamas tuos pačius mokytojus. Teisme atsitiko šis tas nepaprasto: ponai mokytojai, matyt, norėdami gelbėti savo „priedėlių“ Gitelmaną, su priesaika užsigynė, kad draudžiamu laiku gėrė vyną, ir teisėjas Gitelmaną išteisino. Dabar teko girdėti, kad taip prisiekusius liudininkus policija traukia atsakomybėn už melagingą liudinimą. Esą jau išaiškinta ir šios priesaikos susitarimo aplinkybės. Visuomenė su įdomumu laukia šios bylos, nes nesinori tikėti, kad mūsų liaudies švietėjai drįstų ne tik girtuokliauti, bet net falšyva priesaika palaikytų įstatymų laužymą. („Suvalkietis“, 1931 04 15, p.4)
Žiburio gimnazijoje mok. Vaitkevičius rūpesniu įsteigta stalo teniso komanda. Tokia pat komanda yra ir vietos žydų „Makabi“ skyriuje. Pavasarį šios komandos žada surengti draugiškas rungtynes. („Suvalkietis“, 1932 04 10, p.5)Žemoji Panemunė. Mūsų parapijos vargonininkas ne tik kad nemoka choro vesti, bet ir šiaip žmoniškai pagroti. Jau ir mažai nusimaną muzikoje piktinasi: sako, tik melstis trukdą. Stebėtina, kaip klebonas, pats būdamas muzikalus, tokį vargonininką laiko. Negana to, pirmąją Velykų dieną iš kažkur atsirado bažnyčioje ir neva dūdų orkestras, tačiau jis taip „puikiai“ grojo, kad besiklausant karšta darėsi, o kai kuriuos taip ši muzika žavėjo, kad iš susijaudinimo pradėję kažką skaudėti... Parapijiečiai sako, kad Panemunė tokio vargonininko ir tokių muzikantų dar nemačiusi. („Suvalkietis“, 1932 04 10, p.5)