Šakių viešojoje bibliotekoje – apie muzikos poveikį

Rugpjūčio 21 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko muzikos valanda, orientuota į neįgaliuosius ir muzikos poveikiu besidominčius žmones. Apie muzikos terapiją ir jos naudą kalbėjo edukologė, Lietuvos dainuojamosios poezijos kūrėja ir atlikėja, meno saviraiškos specialioji pedagogė-ekspertė, muzikos terapijos asociacijos narė Ilona Papečkytė.

Domėtis muzikos poveikiu I. Papečkytę paskatino duktė, gimusi su psichomotorinio vystymosi problemomis. Gyvenimo paskatinta ji atrado sistemą, kaip menu ugdyti specialiųjų poreikių vaikus. Kelio pradžioje ji rėmėsi Danutės Baltutytės (iš Australijos atvykusios defektologės) patarimais. Pastaroji pasidalijo vaizdine literatūra, mažažodžių dainelių natomis. Vaiko ugdymas mažažodėmis dainelėmis paspartina jo psichomotorinę raidą. Pamažu I. Papečkytė pati ėmė kurti tokias daineles. Išleido kompaktinę plokštelę „Linksmoji gatvelė“ (1994 m.), kurioje 17 jos sukurtų mažažodžių dainelių. Edukologė yra sukūrusi per 300 dainų, daugelį jų – vaikams ir paaugliams.
 
Kalbėdama apie muzikos terapiją, I. Papečkytė aiškino, kad dažniausiai yra naudojami tokie instrumentai, kuriais nereikia mokytis groti, pavyzdžiui, lyra, arfa, sensula, barškučiai, vibrafonas, mažieji cimbolai, metalofonas, trikampis ir kt. Didelė dalis terapijoje naudojamų instrumentų atkeliavo iš afrikiečių kultūros. Beveik visus instrumentus galima suskirstyti į kelias pagrindines grupes: vėjo, lietaus, paukščių ir mišrūs gamtos garsai. Muzikos terapija atlieka dvi funkcijas: aktyvinančiąją ir raminančiąją.

Muzikos valandos dalyviai buvo trumpai supažindinti su muzikos terapijos specifikacija ir terapijoje naudojamais instrumentais, galėjo patys išbandyti neįprastus muzikos instrumentus ir dalyvauti keliuose grupiniuose užsiėmimuose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px