Pakvietė į Juozo Lingio metams skirtą konkursą

Kovo 22 d. Sintautuose sukosi šokėjų poros iš Šakių, Kauno, Kalvarijos, Raseinių, Kėdainių, Šilalės, Rietavo, Radviliškio. Vyko respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių grupių konkursas ,,Sintautų kviestinis“, skirtas Juozo Lingio metams.

2019 m. rajono savivaldybė paskelbė Lietuvos himno ir choreografo Juozo Lingio metais. Lietuvos sceninis liaudies šokis neatskiriamai susijęs su 1919 m. Gyliškių kaime (Šakių r.) gimusio J. Lingio vardu. Iš daugiau nei 150 jo sukurtų šokių didesnę pusę nuolat šoka mėgėjų meno kolektyvai, o kelios dešimtys tapo lietuviško šokio Aukso fondo turtu. J. Lingys buvo nacionalinių dainų švenčių vyriausiasis baletmeisteris, daugelio kitų masinių švenčių vadovas, penkiose jo parengtose knygose „Sceninis lietuvių liaudies šokis“ išspausdinta beveik šimtas šokių su folkloriniais ir istoriniais aprašais.
 
Sintautų kultūros centras konkursą ,,Sintautų kviestinis“ ir skyrė profesoriaus Juozo Lingio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Vieni po kitų, demonstruodami konkursinius numerius, į sceną lipo kolektyvai. Ypač buvo populiarūs šokiai: ,,Karvelio polka“, ,,Gumbinė“, ,,Kaip du paukšteliai“ ir „Rusnietis“. Mūsų rajonui atstovavo kolektyvai iš Paluobių ir Sintautų – Griškabūdžio kultūros centro Paluobių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė, kuriai vadovauja Saulena Valatkaitienė, ir Sintautų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Sintuola“, vadovaujama Vidos Čeplevičienės.

Pasirodžius visoms grupėms, vertinimo komisija paskelbė konkurso nugalėtojus. Garbingą antrą vietą pelnė Sintautų ,,Sintuola“. Šios grupės šokėjui Andriui Janulaičiui atiteko ir konkurso ,,Sintautų kviestinis“ prizas. Geriausiai atliktas J. Lingio šokis ,,Palubinskis“, kurį sušoko šokių grupė ,,Džiaukis“ (Kauno r. Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės vyresniųjų liaudiškų šokių grupė). Kitoms šokių grupėms buvo įteikti garbės diplomai, komisija taip pat iš kiekvienos šokių grupės rinko po vieną šauniausią šokėją.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.