„Zuikiu“ į mišką važiavo ir būrys šakiečių

miskas zuikiu
Miškininkas Mantas Vaivada ekskursijos dalyviams pasakojo, kokie darbai vyksta vadinamoje biržėje – iškirstame miško plote – ir kaip galima nustatyti medžio amžių. V. Laugalienės nuotr.

Rugsėjį Nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos šimtmečio ir artėjančios Miškininkų dienos proga Valstybinių miškų urėdijos padaliniai visoje Lietuvoje rengia nemokamas ekskursijas į mišką. Visuomenei nemokamus renginius dovanojo ir Šakių regioninis padalinys: kvietė į Novaraistį – gervių migracijos stotelę bei surengė pažintinę ekskursiją po Lekėčių miškus.
 
Miškininko diena šiemet minima išties ypatingai – VĮ Valstybinių miškų urėdija dovanoja visuomenei per 70 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.

Šakių regioninis padalinys rugsėjo 13 d. pirmiausiai pakvietė į gervių palydėtuves Novaraisčio ornitologiniame draustinyje. Penktadienio vakaras buvo vėjuotas ir, pasak būrį lankytojų prie Novaraisčio ornitologinio draustinio apžvalgos bokšto pasitikusio Šakių regioninio padalinio vyriausiojo miškininko Simono Šilingo, gervių pulkai blaškėsi ir sunkiai tūpė nakvynei.

Rugsėjo 14 d. prie akcijos originaliu pavadinimu „Važiuok zuikiu į mišką“ taip pat prisijungė ir Šakių regioninis padalinys, pakvietęs norinčius nukeliauti į mišką. Šeštadienį apie pietus iš Šakių autobusu išvyko grupelė ekskursantų, Lukšiuose prie jų prisijungė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos šeštokai su klasės vadove Virginija Laugaliene. Ekskursijos dalyvius lydėjo S. Šilingas ir Šilagirio girininkijos girininko pavaduotojas Mantas Vaivada. Ekskursijos dalyviai apsilankė Šilagirio ir Lekėčių girininkijose. Bene didžiausią įspūdį moksleiviams paliko Lekėčių girininkijos informaciniame centre įkurtas Miško muziejus, buvo stabtelta prie Lekėčių šaltinio. Vėliau miškininkai Lekėčių miškuose pavedžiojo po jaunuolynus, parodė brandų mišką, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes. Moksleiviai susipažino su miškininko profesija bei miškininkų darbais miškuose. S. Šilingas taip pat parodė maždaug 200 metų augančias pušis. Ekskursijos dalyviai susipažino ir su technika – gaisriniu automobiliu.

„Manau, kad tokie renginiai yra labai reikalingi. Dabar visuomenei miškininkai yra apjuodinti, kad tik miškus kerta. Tokiose išvykose vaikai artimiau gali pažinti mišką, – sako S. Šilingas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.