Pasidalinkime savo gerumu...

lesyklaSu baltąja žiema atėjo ir gražiausios metų šventės, kai žmonės – kupini jaudulio ir susirūpinimo, dalina vieni kitiems savo meilę ir gerumą. Tačiau reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir savo augintiniais, laukiniais paukšteliais bei miško gyvūnais.

Nuotr. Įrengus lesyklą, paukštelius turime lesinti nuolat iki pavasario, kol jie patys galės susirasti pašaro.

Švenčių jaudulio apimti tėvai, dažnai paklūsta savo mažų vaikučių norams ir prašymams jiems padovanoti šuniuką, kačiuką ar kokį kitą mielą gyvūnėlį. Dauguma žmonių taip pasielgia spontaniškai, gerai neapgalvoję savo veiksmų ir galimybių laikyti bei rūpintis nauju augintiniu. Tačiau  praėjus šventiniam jauduliui ir prasidėjus kasdieniniams rūpesčiams, susijusiems su augintinio priežiūra, žmonės supranta, kad augintinis jiems nebereikalingas ir jie neturi laiko bei sąlygų juo rūpintis. Tuomet išmeta jį tiesiog į gatvę ar palieka gyvūnų globos namuose. Gerai apgalvokite prieš įsigydami naują augintinį, pagalvokite ar vėliau jis netaps jums našta ir galėsite tinkamai juo pasirūpinti. Juk ir taip gausu beglobių, nuskriaustų, niekam nereikalingų gyvūnų, valkataujančių tiesiog gatvėse ar paliktų  gyvūnų globos namuose. Prieglaudose jais rūpinamasi, ieškoma naujų šeimininkų, kai kuriems beglobiams gyvūnams labai pasiseka, jiems surandami nauji šeimininkai, kurie nuoširdžiai jais rūpinasi. Tačiau, kaip bebūtų gaila,  ne visi gyvūnai suranda naujus šeimininkus.... Pabandykite įsivaizduoti, ką jaučia jūsų augintinis, kuris jums ištikimai tarnavo ir buvo jūsų geriausias draugas, paliktas globos namuose ir nesurandantis naujų šeimininkų. Įsivaizduokite, kokį stresą jis patiria išsiskirdamas su jumis, bei patekdamas į svetimą aplinką, suvokdamas, kad daugiau jūsų nebepamatys. Galbūt jums kils noras apsilankyti gyvūnų globos namuose ir pasiimti globoti nuskriaustą gyvūnėlį, galbūt kitaip galėsite jiems pagelbėti. Todėl vykite drąsiai, su gerais ketinimais esate visada laukiami.
 
Taip pat žvarbią žiemą derėtų nepamiršti gražiųjų miško gyventojų, bei paukštelių, kurie mus aplanko kaimo gyvenvietėse bei miestuose. Dėl miško žvėrių šėrimo geriausia būtų pasitarti su girininkais ir medžiotojais, nes jie stebi, kuriuose miško plotuose gyvena daugiausiai gyvūnų ir jais rūpinasi, prižiūri, kad būtų įrengtos pripildytos pašaro ėdžios, specialios šėryklos, slėptuvės kurapkoms. Jie geriausiai žino, kokios ir kada pagalbos bei pašaro reikia gyvūnams.

Soduose ir balkonuose galite įrengti lesyklas paukšteliams. Jei patys neturite galimybės lesyklos pasigaminti, ją galite nusipirkti, šiuo metu parduotuvėse yra gausus jų pasirinkimas.  Specialaus lesalo nebūtina pirkti, paukšteliams galima duoti kruopų, kurių kiekvienas turime savo virtuvėje, lukštentų saulėgrąžų, supjaustytų obuolių (juos ypač mėgsta strazdai). Galime pakabinti nesūdytų lašinių gabalėlį. Lesalas gali būti įvairus, svarbiausia, kad nebūtų sūdytas ar apdorotas cheminėmis medžiagomis. Tačiau įrengus lesyklą, paukštelius turime lesinti nuolat iki pavasario, kol jie patys galės susirasti lesalo. Paukšteliai, lankydami jūsų įrengtas lesyklas, suteiks jums daug džiaugsmo, galėsite juos nuolat stebėti ir pamatysite, kad čia apsilanko įvairiausių rūšių ir grožio paukščių. Štai mano šimtametės močiutės vienintelė paguoda ir palaima ant palangės atskrendančios zylės ir strazdai. Ji džiaugiasi, kad turi kuo rūpintis ir kad kažkas ją aplanko.

Tereikia truputėlio rūpesčio bei gerumo ir pamatysite, kad suteiksite kitiems laimės ir kaip patys tapsite laimingesni, atrasite džiaugsmo savo gyvenime.

Laimingų Jums Naujųjų metų!

Milda Michailovskytė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.