Patirties sėmėsi Norvegijoje

Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC) direktoriaus pavaduotoja Rima Mozūraitienė gegužės 29–birželio 1 d. atstovavo Šakių rajonui ir Šakių JKSC Lietuvos savivaldybių asociacijos projekto veiklose Norvegijoje, kur buvo supažindinama su šioje šalyje taikoma Ankstyvosios intervencijos metodika. Ši metodika taikoma dirbant su rizikos šeimomis ir jų vaikais organizuojant jiems laisvalaikį bei sportinę veiklą.
 
Iš viso projekte dalyvavo 15 dalyvių iš 11 Lietuvos savivaldybių. Projekto dalyviai iš Lietuvos buvo supažindinami su sportinės veiklos įtaka vaikų integracijai visuomenėje ir įvairių jaunimo užimtumo problemų sprendimo būdais per sportą.
 
Pasak projekte dalyvavusios R. Mozūraitienės, jai šis projektas buvo neįkainojamos vertės.

„Per keletą dienų gavau labai daug naudingos profesinės informacijos tiek iš Norvegijos, tiek iš Lietuvos kolegų“, – džiaugėsi ji.

JKSC direktorės pavaduotojos pastebėjimu, Lietuvoje situacija, lyginant su Norvegija, nėra prasta.

„Labiausiai iš Norvegijos mes galime pasimokyti bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo tarp įvairių institucijų. Svarbu tik tai, kad patys žmonės būtų aktyvesni ir norėtų prisidėti prie darnesnės, aktyvesnės ir sveikesnės bendruomenės, nes vienas, kad ir kaip stengtumeisi, profesionaliai neįgyvendinsi tikslų. Stengsiuosi palaipsniui projekto metu kilusias idėjas įgyvendinti Šakiuose dirbdama su vaikais ir jaunimu“, – įspūdžiais po projekto dalijosi R. Mozūraitienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.