Kokią įtaką mūsų savijautai, išvaizdai ir sveikatai daro mityba?

kriauciuniene valerijaŠiuo metu televizijos laidose, žiniasklaidoje vis daugiau kalbama apie mitybos svarbą žmogaus sveikatai. Dažnai galima išgirsti įvairiausių nuomonių apie tai, ką ir kaip reikėtų valgyti. Sunku susigaudyti tokioje informacijos įvairovėje, bet dar sunkiau keisti mitybos įpročius.
 
Nuotr. Valerija Kriaučiūnienė pasakojo, kaip sveikatos problemas išsprendė pakeitusi mitybą.
 
Juk sakoma „Tu esi toks, kokį maistą valgai“. Tai ne tik skambi frazė, tai tikra tiesa. Norint gerai jaustis, reikia rinktis ir valgyti visavertį maistą, turintį tinkamą kiekį angliavandenių, baltymų ir riebalų, kuriame gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų, taip pat mankštintis ir gerti pakankamai vandens.

Apie tai rugsėjo 2 d. „Savęs pažinimo studijoje“, kurioje jau trečią sezoną nuolat organizuojami sveikatingumo renginiai ir užsiėmimai, kalbėjo mitybos specialistė, kalanetikos trenerė Valerija Kriaučiūnienė iš Mažeikių. Moteris dalijosi savo patirtimi, kaip ji savo sveikatos problemas išsprendė pakeitusi mitybą, atradusi natūralius papildus. Ji kalbėjo, kad „mūsų organizmui reikia ne vaistų, o maisto“, nes didžioji maisto dalis pastaruoju metu tampa vis labiau menkavertė. Dažnai valgome skubėdami, greitai paruoštą maistą, net nepasidomėdami, iš ko jis pagamintas. Daug problemų atsirado ir dėl vandens trūkumo, nejudraus gyvenimo būdo. Mitybos įpročius reikia ugdyti šeimoje, kad vaikai mieliau rinktųsi natūralias daržoves, vaisius ar namuose gamintą šviežią maistą, o ne beverčius, tik gražiai įpakuotus produktus.

Maistas yra labai svarbus mūsų sveikatai, todėl reikia atsakingai rinktis produktus ir papildus, kuriuos vartojame. Mitybos specialistė Valerija teigė, kad valgymo tikslas – pamaitinti ląstelę. Juk statant namą pirmiausiai reikia kloti tvirtą pamatą, o tik po to rinktis pačias geriausias medžiagas projekto pabaigai. Mūsų ląstelėms reikia gryno oro, vandens ir svarbiausių maisto medžiagų – angliavandenių, lipidų ir sterolių, baltymų ir vitaminų bei kitų maisto medžiagų (pvz., augalinės kilmės maisto medžiagų), mineralų ir fermentų. Kokybiškas maistas ir natūralūs maisto papildai aprūpina organizmą įvairiomis medžiagomis, kurios reikalingos gerai sveikatai.

Lektorė kalbėjo, kad tinkama mityba turi teikti organizmui tų medžiagų, kurias jis gali suvartoti. Maistas yra tas, kurį mes valgome, o maisto medžiagos – tie elementai, kuriuos įsisavina mūsų ląstelės ir audiniai. Todėl, norint gyventi energijos ir gyvybingumo kupiną gyvenimą, galima rinktis sveikesnį maistą ir aukščiausios kokybės iš sveikų produktų pagamintus maisto papildus, kurie yra sukurti gamtos ir pagrįsti mokslo.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.