Atėjusi iš dviejų sistemų, nori jas sujungti į vieną

zubrickiene
Vienas prioritetinių savivaldybės gydytojos Editos Zubrickienės darbų – DOTS kabineto įrengimas ir atidarymas. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nuo lapkričio 11 d. savivaldybės gydytojos pareigose dirbanti Edita Zubrickienė teigia su darbo pobūdžiu jau susipažinusi ir daro pirmuosius žingsnius, kad būtų atlikti užsilikę svarbiausi darbai.

E. Zubrickienė atviravo, kad į šią pareigybę atėjo „iš dviejų sistemų: ir iš visuomenės sveikatos, ir iš asmens sveikatos priežiūros“.

„Pati darbo pradžia buvo Šakių ligoninės Vaikų ligų skyriuje, po to perėjau į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, tad matau vieną pusę. Dešimt metų išdirbusi Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, matau ir kitą pusę. Mano noras, kad abi pusės funkcionuotų ne atskirai, o eitų kartu viena su kita ir duotų naudą“, – kalbėjo savivaldybės gydytoja, pridurdama, kad visus medikus sieja bendras tikslas, jog bendruomenės žmonės išliktų kuo ilgiau sveiki, fiziškai aktyvūs ir galintys savimi pasirūpinti.

Pasak E. Zubrickienės, pirmiausiai ji ėmėsi, jos akimis žvelgiant, svarbiausių darbų. Vienas iš jų – vėluojantis 2016 m. įsakymu patvirtintas tiesiogiai stebimo gydymo kurso (DOTS) kabineto įrengimas ir atidarymas.

„Tai pirmas dalykas, ką norėjau padaryti, nes daug metų esame už tai linksniuojami. Statistika rodo, kad mūsų rodikliai didžiausi, todėl, manau, kad tai bus žmonėms ir socialinė parama, ir patogumas, ir galimybė gydytis“, – pabrėžė savivaldybės gydytoja, pridūrusi, kad dabar laukiama tik tarybos sprendimo, kad tai būtų pradėta įgyvendinti.

Juo labiau, kad kitų šalių patirtis rodo, jog socialinė motyvacija yra viena iš veiksmingiausių sėkmingo tuberkuliozės gydymo priemonių, nes skatina sergančius asmenis atvykti į DOTS kabinetą suvartoti vaistų.

E. Zubrickienės nuomone, kitas svarbus žingsnis – savižudybių prevencija. Siekiant sumažinti aukštus šios srities rodiklius, bus sudaryta Psichologinių krizių valdymo grupė. Savivaldybės gydytojos neramina ir rajono asmens sveikatos priežiūros centrai – „senėja ne tik gyventojai, bet ir medikai“.

„Šiandien neužtenka to ambulatorijos modelio, kuris veikė iki šiol, kur žmogus atėjo, gavo vaistuką ir išėjo. Šiuolaikiniam pacientui reikia daugiau – kaip vaistas veikia, kaip nesusirgti, kaip grūdintis. Įstaiga turi būti patraukli ne tik gydymu, bet atlikti sveikatos centro funkcijas“, – įsitikinusi specialistė, mananti, jog turime tobulėti, plėsti paslaugų spektrą ir taikytis prie laikmečio, kad įstaigos būtų patrauklios ir vietiniams gyventojams, ir iš užsienio grįžusiems, kitokį gydymo modelį mačiusiems tautiečiams.

Juo labiau, kad Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras parodė pavyzdį, kad galima „prisitraukti jaunų žmonių su naujais požiūriais ir plėsti įvairias papildomas paslaugas“. Pasak E. Zubrickienės, šeimos gydytojo komandoje galėtų būti ir socialinis darbuotojas, ir kineziterapeutas, taip pat galėtų būti teikiama šiandien labai svarbi psichologo paslauga, kurią gali suteikti ne tik psichologas, bet ir apmokytas medikas. Svarbiausia, kad žmogui būtų suteikta daugiau laiko ir dėmesio.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px