Mokslo metus baigė su trenksmu

moksleiviai kiduliaiVieną paskutinių Kidulių pagrindinėje mokykloje veikiančio jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimų dar ilgai prisimins ne tik moksleiviai, bet ir Kidulių seniūnijos gyventojai.

Nuotr. Vyresnieji moksleiviai „mūšyje“  atakavo, sėlino tariamo priešo link, atliko kitus taktinius manevrus.

Neaišku, ką pagalvojo netoliese mokyklos gyvenantys kiduliečiai, kai stadione pasigirdo šūviai ir sprogimai. Su tokiais įspūdingais efektais vyko paskutinis jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimas, pasirodė šaulių būrys „Juodas vilkas“.
 
Jau nuo vasario mėnesio vyksta mokymai pagal neformaliojo vaikų švietimo Kidulių krašto jaunojo kario ugdymo programą. Juos veda šaulys Marius Jazukevičius ir dimisijos viršila Gintautas Dulaitis. 12–18 m. amžiaus moksleiviams skirta keturių pakopų programa, parengta ilgamečio kariuomenės instruktoriaus, dabar atsargos seržanto Zigmo Dangėlos. Kaip pasakojo M. Jazukevičius, vaikams pateikiamas karybos pradžiamokslis, suteikiama galimybė susipažinti su kariška tvarka, atsikratyti nepagrįstų baimių ir įsitikinimų dėl tarnybos. Nemaža dėmesio skiriama ir savęs pažinimui, kad moksleiviai apsispręstų –  sieti savo ateitį su karyba ar ne.

Kol kas vaikai dega entuziazmu ir mėgaujasi visais veiklos privalumais: nuo bendravimo su tikrais kariais, galimybės susipažinti su realiais ginklais iki kareiviškos košės.
„Visi ginklai – geri, jei tik šauna“, – juokėsi moksleiviai dalindamiesi muliažus.

Tik vyriausieji buvo išleisti į stadione vykusį „mūšį“ su tikrais šautuvais. Tiesa, Kiduliuose beveik trečdalį būrio sudaro merginos. Naujai išmokti manevrai praturtino moksleivių žinias – sėlindami tariamo priešo link per aukštą žolę stadiono pakraščiais jie pasijuto tikri kariai. Nusilakstę moksleiviai su džiaugsmu kibo į ant laužo pagamintą kareivišką košę smalsaudami, ar kariuomenėje galima pakartoti.

 Moksleiviai supažindinami su Lietuvos šaulių sąjungos veikla ir tarnyba Lietuvos kariuomenėje, ugdomas jų patriotizmas, fizinis, pradinis karinis ir psichologinis pasirengimas, drąsa, ištvermė, drausmė ir pareigingumas. Siekiama ugdyti jaunąjį šaulį būti doru piliečiu, tapti geru rikiuotės šauliu, Lietuvos kariuomenės kariu ir Lietuvos Respublikos gynėju. Kaip komentavo „Juodojo vilko“ būrio vadas Edgaras Gabševičius, jei jie visi ir netaps kariais, tai taps puikiais inžinieriais. Mat mokoma ir civilių gyvenime naudingų dalykų: kaip pasiruošti žygiui, orientuotis vietovėje, naudotis žemėlapiu, išgyventi ekstremaliomis sąlygomis ar išlaikyti asmens higieną lauko sąlygomis.

Monika Būblaitytė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.