Radikalūs švietimo pertvarkos pokyčiai – jau šiemet

jakavicius darius1
Vicemero Dariaus Jakavičiaus nuomone, pirmiausiai švietimo pertvarka turi būti baigta Šakių mieste – „Varpe“ jau kitais metais nekomplektuoti devintos klasės. Manoma, kad sprendimus mokyklų pertvarkos komisija galėtų priimti jau lapkritį ar gruodį. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybės taryba pritarė nepilnų klasių komplektavimui tam tikrose rajono mokyklose, bet nemažą dėmesį kreipė į tai, prašo ar neprašo mokykla tam papildomų lėšų. Be to, anot švietimo sritį kuruojančio vicemero Dariaus Jakavičiaus, išimtims pritarta ir su ta mintimi, kad iki naujų metų bus parengti neišvengiami radikalūs švietimo pertvarkos pokyčiai.

Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdžio metu jo pirmininkė Aušrelė Pukinskienė kalbėjo, kad kolegos turėtų atkreipti dėmesį į paskutinį sakinį aiškinamajame rašte, kur pažymima, ar reikia mokyklai papildomų lėšų leidus komplektuoti nepilnus klasių komplektus, ar ne. Tad didesnių prieštaravimų nebuvo, kol nepriėjo prie prašymo leisti komplektuoti klases „Varpo“ mokyklos Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriuje. Priešingai nei kitoms mokykloms, „Varpui“ kartu su Siesartėnų skyriumi numatomas ugdymo lėšų trūkumas yra beveik 39 tūkst. eurų.

Anot vicemero D. Jakavičiaus, „Varpas“ yra ta mokykla, kuriai tradiciškai trūksta lėšų.

„Ir man nepriimtina ta vedėjo (Elvydo Pauliukėno – red. past.) pozicija, kad rasim iš kur nors tų pinigų ir padengsim. Tai jei tokia pozicija vadovautųsi Slavikai, Plokščiai ir kiti, tai kokių 150 tūkst. trūktų ugdymui, o trūksta ir vadovams, ir pagalbai“, – kalbėjo vicemeras.

Jis pabrėžė, kad išimtims, net ir trūkstant lėšų, pritarta su ta mintimi, kad iki naujų metų bus įvykdyti radikalūs švietimo pertvarkos pokyčiai. Ir pirmiausiai pačiuose Šakiuose. Pasak vicemero, „Varpe“ yra 69 aštuntokai, tad sukomplektuotos trys klasės, „o kitais metais tuos 69 realiai turėtų dalintis su „Žiburio“ gimnazija“.

„Eiti reiktų link to, kad kitais metais „Varpe“ nekomplektuojama devinta klasė ir leidžiama pabaigti dešimtokams. Devintokų yra 16, dešimtokų tik devyni. Miesto mokykloje, kai rajono mokykloje net po 12 yra! Tai per didelė prabanga“, – sakė D. Jakavičius, pridūręs, kad „Varpas“ būtų puiki 1–8 klasių mokykla, parengianti mokinius „Žiburiui“, kur jie toliau būtų ugdomi.

Be to, anot vicemero, baigtųsi ir mokinių medžioklė bei lenktyniavimas tarp mokyklų, tad ragino vadovautis ne emocijomis, o žiūrėti į skaičius.

„Ir pati valstybės politika, kad nebūtų mieste prasikeičiančių klasių. Kai daug vaikų buvo, tai taip, o dabar pavasarį tiek įtampos būna, kad geriau iš anksto užkirsti tam kelią. Ir mokykla turi su tuo susitaikyti bei dėliotis“, – prognozes komiteto posėdžio metu dėstė vicemeras.

Tiesa, meras papildė, kad „Varpe“ lėšų trūkumas susidaro ir dėl to, kad „minimalus klasės krepšelis paskaičiuotas vidutiniam mokytojui, kuris turi ne aukštesnį kaip vyresniojo mokytojo vardą ir stažas minimalus, o „Varpe“ praktiškai visi mokytojai metodininkai“.

Artimiausiu metu darbą turėtų pradėti ir mokyklų pertvarkos komisija, apie neišvengiamus švietimo pertvarkos pokyčius rašėme rugsėjo 13 d. laikraštyje, tačiau „Varpo“ mokyklos administracija su jais supažindinta tik šį trečiadienį.

„Kaip tik šiandien iš jų lūpų viską išgirdome. Jie išsakė savo nuomonę, o mes dabar diskutuosime su mokytojais, aštuntokų tėvais, nes lapkričio mėnesį pertvarkos grupė nori priimti sprendimus“, – teigė „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, pripažinęs, kad pirmiausiai naujienas sužinoti iš spaudos nebuvo labai malonu.

Grįžtant prie konkrečių komplektacijų, nepilnas 7 ir 10 klases leista komplektuoti Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre, 2, 5 ir 8 klases – Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre, Kriūkų mokykloje-daugiafunkciame centre komplektuojama nepilna 7 klasė, Slavikų pagrindinėje mokykloje – jungtinės 1–4 ir 2–3 klasės bei 7 klasė, Siesartėnuose taip pat jungtinės 1–3 ir 2–4 klasės, Griškabūdžio gimnazijos Žvirgždaičių pradinio ugdymo skyriuje komplektuojama jungtinė 1–2, Kidulių pagrindinėje mokykloje – nepilna 6 klasė. Pagal galiojančias tvarkas ir įstatymus nepilna klasė yra tuomet, kai joje yra mažiau nei aštuoni mokiniai. Tokiu atveju leidimą turi duoti savivaldybės taryba, o mokyklai trūkstamas lėšas, jei reikia, pridėti savivaldybė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pasitikite žiniasklaida?

klausimelis 05 07Antanas iš Pajotijo:

Pasitikiu. Labiausiai radiju, nes jo nuolat klausau. Daugiausiai klausau LRT, įdomios laidos yra apie kaimą, žinios. Iš laikraščių – skaitau tik rajoninį. Teigiamai vertinu. Per televiziją , tiksliau TV3, žiūriu tik žinias ir BTV humoristinę laidą „Pričiupom“. Socialiniais tinklais nesinaudoju, nors anūkės ne kartą sakė, kad esu senamadiškas. Bet man užtenka, kiek naujienų sužinau iš radijo, televizijos ir laikraščių. 

klausimelis 05 07 2

Sonia iš Šakių:

Ne visa. Labiau pasitikiu ir skaitau naujienas socialiniuose tinkluose, tame tarpe ir užsienietiškus. Man norisi tiesos. Vieni vienaip sako, kiti kitaip. Tai aš informaciją lyginu. Man įdomiau, kas vyksta pasaulyje, nei Lietuvoje. Labai daug melo, netiesos čia, todėl ir spaudos nedaug skaitau. „Vakaro žinias“, draugutį skaitom. Televizijos nežiūriu, radijo neklausau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.