Sugyventinio pagailėjo, bet jam bausmės išvengti nepavyko

Trisdešimt trejų metų vyriškis į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad smurtavo prieš savo sugyventinę. Dėl savo elgesio kaltinamasis jos atsiprašė, o ši teisme vėliau parodė, kad sugyventiniui jokių pretenzijų neturi.

Kaltinamasis L. D. pasakojo, kad rugpjūčio 12d. kartu su savo sugyventine J. P. vienoje rajono kaimo turizmo sodyboje šventė jos mamos gimtadienį. Jis teigė, kad šventės metu visi vartojo alkoholį. Teismui L. D. sakė, kad buvo jau gerokai išgėręs, todėl nepamena, kodėl jie sukonfliktavo su sugyventine. Tik pamena, kad paėmė savo sugyventinę už rankos ir pradėjo ją sukti. Kodėl taip darė, nepamena, tačiau dėl to labai gailisi. Kaltinamasis toliau pasakojo, kad juos konfliktuojančius pamatė sugyventinės teta, kuri jį parvežė į jo namus, esančius Jurbarke. Jis prisipažino, kad kitą dieną toliau vartojo alkoholį ir savo sugyventinei rašinėjo įžeidžiančio pobūdžio sms pranešimus. Teisme pasakojo jai rašęs, kad ji mirs, bet tikino, kad tai buvo tik žodžiai ir jokių realių veiksmų jis nesiėmė ir neketino imtis.
 
Nukentėjusioji J. P. pasakojo, kad rugpjūčio 13 d. naktį sugyventinis automobilyje pradėjo nuo jos plėšti suknelę, pradėjo sukti jos dešinę ranką, po to dar bandė sugriebti jai už nosies, tačiau ji išsisuko. Kai ji norėjo išlipti iš automobilio, jis stvėrė jai už rankos ir pradėjo ją stipriai sukti, taip pat sugriebė už plaukų ir juos rovė. Dar vėliau į mobiliojo ryšio telefoną rašė grasinančias žinutes.

Teismui kaltinamasis L. D. sakė, kad dėl savo poelgio nuoširdžiai gailisi, sugyventinės dėl sukelto fizinio skausmo atsiprašė. Nukentėjusioji J. P. pas teismo medicinos ekspertą nevyko, į medikus nesikreipė, civilinio ieškinio byloje nereiškia.

Šakių rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu L. D. pripažino kaltu padarius nusikaltimą ir subendrinus su rugpjūčio 22 d. Jurbarko rajono apylinkės teismo nuosprendžiu skyrė galutinę devynių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant nuo 23 val. iki 6 val. neišeiti iš namų ir neatlygintinai išdirbti 60 valandų per keturis mėnesius įstaigose ar organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar pagalbos reikalaujančiais žmonėmis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.