Įsigalioja griežtesnės baudos

Nuo vakar, balandžio 1-osios, įsigalioja dar sausį Seime priimti Administracinio nusižengimų kodekso bei Baudžiamojo kodekso pakeitimai, pagal kuriuos numatytos ypač griežtos bausmės.

Už 0,4–1,5 prom. neblaivumą vairuotojams buvo skiriamos 300–450 eurų baudos, o iki šiol pažeidėjai, pasinaudoję galimybe susimokėti baudą nedelsiant, išsisukdavo su vos 150 eurų realia bauda. Labiau nuo vairavimo išgėrus sulaikydavo teisės vairuoti praradimas 1–1,5 metams. Tačiau Seimas pritarė siūlymui gerokai padidinti šią baudą. Neblaiviems (0,4–1,5 prom.) bei apsvaigusiems nuo kitų medžiagų bus skiriamos 800–1100 eurų baudos bei jau galiojantis teisės vairuoti atėmimas. Jei neblaivus ar apsvaigęs vairuotojas padarys eismo įvykį, jam bauda sieks 1200–1500 eurų.
 
Sugriežtintos bausmės ir tiems vairuotojams, kurie neblaivūs ar apsvaigę bus sulaikyti tais pačiais metais antrą kartą arba turi neišnykusį teistumą už nusikaltimą, padarytą esant neblaiviam. Pakartotinai vairavus neblaiviam, bauda išaugo iki 1000–1500 eurų, o teisė vairuoti bus prarandama nuo 3-ejų iki 5-erių metų. Iki šiol minėtas terminas maksimaliai siekė 4-erius metus.

Pavojų keliantys vairuotojų veiksmai (keli pažeidimai iš eilės, lenkimas per ištisinę liniją ar kitoje pavojingoje vietoje, pavojingos situacijos sukėlimas, dalyvavimas nelegaliose lenktynėse ir pan.) pagal baudos dydį nuo šiol prilyginti chuliganiškam vairavimui. Iki šiol neturintiems teisės vairuoti už tai buvo skiriama bauda nuo 300 eurų, bet ji padidinta iki 450–600 eurų. Neblaiviems vairuotojams ji padidinta dar labiau – iki 900–1200 eurų (buvo 600–850 eurų).

Bauda už chuliganišką vairavimą (450–550 eurų) bei už chuliganišką vairavimą neturint teisės vairuoti (750–1000 eurų) nesikeičia. Tačiau neblaiviems arba apsvaigusiems kelių chuliganams bauda išaugo iki 1200–1500 eurų (buvo 850–1200 eurų).
Baudžiamasis kodeksas papildytas straipsniu, kuriame suvienodinama atsakomybė ir tiems, kas vairavo arba mokė vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau prom. girtumas, ir tiems, kurie vengė neblaivumo patikrinimo ar gėrė po eismo įvykio. Už tai bus skiriama bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Baudžiamajame kodekse taip pat atsirado pakeitimas, dėl kurio turi sumažėti ginčų teismuose. 281 straipsnyje frazė „apsvaigęs nuo alkoholio“ pakeista į „neblaivus“. Tai turėtų padėti išvengti ilgų ginčų teismuose, kai žmones sužaloję girti vairuotojai teisindavosi neva išgertas alkoholis jų nebuvo apsvaiginęs. Taip pat atsirado galimybė įkliuvusiems neblaiviems vairuotojams skirti apribojimą – vairuoti transporto priemones tik su įrengtais alkotesteriais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.