Pataria, kaip saugiai naudotis pirotechnika

Artėjant Naujųjų metų šventėms suaktyvėja prekyba pirotechnikos priemonėmis bei jų naudojimas. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais kasmet atlieka prekybos pirotechnikos priemonėmis vietų patikrinimus ir nuolat prašo gyventojų, kad pirotechnika naudotųsi saugiai.

Anot Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, svarbiausia, kad nesudėtingi pirotechnikos gaminiai nebūtų parduodami jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Taip pat pareigūnai perspėja, kad pirotechnika negalima prekiauti kioskuose bei savitarnos parduotuvėse.
 
„Ant pirotechnikos gaminių pakuočių turi būti jų naudojimo instrukcijos, galiojimo laikas, reikia nurodyti gamintoją ir importuotoją. Jei pirotechnikos gaminiai parduodami išimti iš pakuotės, pirkėjai turi gauti atskirą instrukciją. Pirotechninius gaminius draudžiama naudoti prie ligoninių, mokymo įstaigų, vaikų darželių, bažnyčių. Jų negalima sprogdinti nuo 22 iki 8 valandos, išskyrus švenčių dienas. Pirotechnikos gaminių nepirkite turgavietėse ar savivaldybės uždraustose vietose“, – pagrindinius reikalavimus įvardija Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas.

Kaip teigia atsakingi specialistai, būtų gerai, jeigu prieš naudodami pirotechnikos priemonę žmonės atidžiai perskaitytų instrukciją, o iš pakuotės išimtų tik dalį petardų, o likusį paketą tuojau pat uždarytų. Svarbiausia įsiminti, kad pirotechnikos gaminiai naudojami tik lauke. Sprogmenis reikia uždegti kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių, o naudojant fejerverkus minioje nenukreipti jų į kitus žmones. Sprogmenų ilgai negalima laikyti rankoje, o uždegus juos ištiesta ranka tuojau pat reikia ją atitraukti. Anot ugniagesių, baterijas, raketas reikia statyti tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Sprogdinant raketas, vulkanus, fontanus reikia nukreipti juos į viršų.

Pasak G. Ščajevo, pavojų gali kelti nesuveikusios pirotechninės priemonės, o jeigu nesuveikė iš karto, daugiau bandyti uždegti negalima, o prie priemonės prieiti patariama ne anksčiau kaip po 15 minučių.  

„Neardykite sprogmenų, nes tai pavojinga ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Nekaupkite pirotechnikos gaminių, nes jų laikymui reikalingos tam tikros sąlygos. Jos turi būti apsaugotos nuo šilumos šaltinių, drėgmės, kitų medžiagų poveikio, galinčio išprovokuoti gedimą ir irimą. Sprogmenys negali būti laikomi kartu su degiomis ar lengvai užsiliepsnojančiomis medžiagomis“, –pataria G. Ščajevas.

Pareigūnai sako, jog Naujųjų metų naktį gyvenamųjų būstų balkonuose negalima palikti degių, greitai užsiliepsnojančių medžiagų, o kilus gaisrui dėl neatsargiai paleistų sprogmenų, nedelsiant reikia kviesti ugniagesius. Nuo pirotechninių gaminių užsiliepsnojusius daiktus, jei tai ne prietaisas su elektros įtampa, geriausia gesinti vandeniu arba gesinimui tinkamu audiniu. Gelbėtojai prašo žmonių nepuošti eglių degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis, o išeinant iš namų, nepalikti įjungtų girliandų, degančių žvakių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px