Jaunuolių linksmybės baigėsi globėjo sumušimu

lekeciai
Lekėčių bendruomenę sukrėtė incidentas, kurio metu jaunuolis sumušė žinomą lekėtiškį. Teisėsauga dėl šio įvykio atlieka tyrimą, savivaldybės administracija taip pat neliko nuošalyje. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Liepos 1 d. Lekėčiuose įvykęs incidentas, kuomet nepilnametis jaunuolis galimai smurtavo prieš vyriškį, kuris atsidūrė ligoninėje, sukėlė ant kojų ne tik vaiko teisių gynėjus. Teisėsauga dėl šio įvykio atlieka tyrimą, savivaldybė inicijavo už vienos Lekėčiuose įsikūrusios šeimynos veiklos priežiūrą atsakingų institucijų patikrinimą.

Kaip informavo policija, liepos 1 d. apie 19.14 val. Šakių r. policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad Lekėčių mstl. Kauno g., viešoje vietoje, parke, yra trikdoma visuomenės rimtis ir tvarka. Nuvykus į įvykio vietą, pareigūnai nustatė, kad nepilnametis asmuo įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdydamas visuomenės rimtį ir tvarką, bei galimai panaudojo fizinį smurtą prieš vyrą (gim. 1956 m.). Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str. dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Kadangi šioje veikoje dalyvauja nepilnamečiai asmenys, detalesnės informacijos apie šį įvykį pateikti negalime“, – informavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio viršininkė Ieva Rinkevičiūtė.

„Draugo“ duomenimis, nukentėjęs lekėtiškis buvo pristatytas į Kauno klinikas, kuriose gydomas iki šiol, jo būklė išlieka sunki, o incidente dalyvavę nepilnamečiai, nepatvirtintais duomenimis, buvo neblaivūs.

Tik sužinojęs apie incidentą greitai sureagavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis – pats nuvyko į Lekėčius, aplankė ir šeimyną, kur auga galimai smurtą prieš vyrą panaudojęs nepilnametis jaunuolis. Administracijos direktorių stebino ir išgirsti faktai iš lekėtiškių, kad Lekėčiuose iš vadinamo „Miškinio“ nepilnamečiai gali laisvai gauti alkoholio.

„Daug institucijų dirba su šeimynomis, tačiau reziume gaunasi nuliukas. Mano žiniomis, vienos Lekėčiuose įsikūrusios, bet Kaune registruotos šeimynos nepilnamečiai jaunuoliai šeštadienį prie tvenkinio vartojo alkoholį. Įtraukė ir nepilnametę kitos šeimos globotinę. O atvažiavus jos globėjui, jis buvo jaunuolio sumuštas. Prie tvenkinio buvę žmonės, išgirdę pagalbos šauksmus, subėgo. Jei ne žmonės, gal būtų tą vyriškį užmušę vietoje“, – pasakojo administracijos direktorius.

Administracijos direktorių stebino ir toks kai kurių atsakingų tarnybų, dirbančių su globėjų šeimomis bei nepilnamečiais, atsakymas, kad įvykiui išsiaiškinti jie turi tris dienas.

„Sako, mes tirsim, analizuosim, bus pateikta išvada. Aš jiems ir sakau – tai laukim, kol užmuš ką. Čia, manau, tik prikurta etatų, biurokratija kažkokia“, – svarstė V. Ižganaitis.

Tiek incidente dalyvavę jaunuoliai, tiek nukentėjęs lekėtiškis Lekėčių bendruomenei yra gerai pažįstami, žmonės sukrėsti dėl šio įvykio.

Pasiteiravus apie incidentą Vaiko teisių apsaugos tarnybos, atsakymą pateikė Alytaus ir Marijampolės apskričių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk, kuri sutiko, kad minima situacija labai skaudi ir dabar svarbiausia nukentėjusio globėjo sveikata.

Anot R. Kruk, vaiko teisių gynėjai reagavo nedelsiant, vyko į abi konflikte dalyvavusius paauglius auginančias šeimas ir individualiai bendravo su kiekvienu jos nariu, išklausė nepilnamečių nuomonę.

„Aiškinamės situaciją bei sprendžiame, kokia papildoma pagalba, kuri padėtų įveikti sunkumus ir leistų suaugusiesiems ir jaunuoliams jaustis saugiai, reikalinga, ją inicijuojame“, – tvirtina vedėja.

Anot jos, paauglystė – sudėtingas vaiko raidos etapas, kurį dažnai lydi maištavimas, perteklinės emocijos, ypač gilias žaizdas palieka smurtiniai patyrimai, neretai kritinėse situacijose vaikas gali nesąmoningai atkartoti paties patirtą smurtą, nes augdamas matė tokį konfliktų sprendimo būdą.

Statistika rodo, kad pernai 558 šalies paaugliai nuo 13 iki 17 metų įtarti nusikalstamų veikų padarymu, itin sunkiais nusikaltimais kaltintų paauglių – 267.

„Per dešimt metų tokių nusikaltimų sumažėjo tris kartus, tačiau bent kartą gyvenime iš parduotuvės ką nors pavogė kas dešimtas nepilnametis“, – tvirtina R. Kruk.

Ji primena, kad, kilus klausimams, žmonės kviečiami pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame Vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

Kaip penktadienį informavo savivaldybės administracijos direktorius V. Ižganaitis, savivaldybė, reaguodama į minėtą įvykį, kurio metu nukentėjo Lekėčių gyventojas, inicijavo institucijų, atsakingų už šeimynos, kurioje gyveno paauglys, veiklos priežiūrą, patikrinimą.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar planuojate dalyvauti Prezidento rinkimuose?

klausimelis 05 10Diana iš Panovių:

Būtinai. Visada stengiuosi balsuoti rinkimų dieną, o ne iš anksto. Kai buvo maži vaikai, vesdavomės kartu, kad ugdytume patriotiškumą ir parodytume pavyzdį, jog balsuoti yra privaloma. Dėl kandidato esu apsisprendusi, tačiau, manau, kad antro turo reikės. Kiek sunkiau su referendumu – turėtų balsuoti 51 proc., kad jis būtų laikomas įvykusiu. 

klausimelis 05 10 2

Rimantas iš Plokščių:

Jau balsavau. Reikia balsuoti. Čia yra kiekvieno pareiga. Balsavimas turėtų būti privalomas. Tada nereikėtų verkti, kad ne tą kandidatą išrinko. Kadangi sekmadienį išvažiuosiu, ėjau balsuoti iš anksto. Apsispręsti sunku nebuvo. Rinktis tikrai yra iš ko, pretendentų turim daugiau nei Amerikoje. Vieni galvoja, ką daro, kiti – šiaip ateina, dėl vaizdo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px