Pasienyje gaisrus gesins rusų ir lietuvių ugniagesiai

Įgyvendinus Lietuvos, Lenkijos, Rusijos bendradarbiavimo projektą, tikimasi, jog kitąmet Lietuvos – Rusijos pasienyje kilusį gaisrą gesins abiejų šalių ugniagesiai.

Gruodžio 21 dieną Šakių rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas ir Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius lankėsi Kaliningrado srities Vyriausybėje. Pagrindinis šio vizito tikslas – aptarti Lietuvos, Lenkijos, Rusijos  bendradarbiavimo projektą „Šešupės upės baseino gamtosaugos situacijos gerinimas, stiprinant priešgaisrinę teritorijos saugą“. Regioninės plėtros skyriaus vedėjas V. Girdauskas tikino, kad susitikime buvo aptarti teisiniai aspektai. Buvo tartasi, kokiu būdu abiejų šalių ugniagesiai nelaimės atveju galėtų kirsti Rusijos Federacijos ir Europos Sąjungos sieną. Įgyvendinus minėtąjį projektą, Kaliningrado srities ir Šakių rajono ugniagesiams bus skirtos naujos, modernios, šiuolaikiškos gaisrinės mašinos. Vieno tokio automobilio vertė sieks daugiau nei pusę mln. litų. Priežastys, kurios paskatino įgyvendinti šį projektą, anot V. Girdausko, yra gaisrai ir geros įrangos nebuvimas tiek pas rusus, tiek pas lietuvius. Beje, Šakių rajonui atiteks net dvi naujos gaisrinės mašinos. Manoma, jog viena jų bus skirta Sudargui, kita – Šakiams. Rusai taip pat gaus modernią gaisrinę mašiną.

Taip pat projekto įgyvendinimo metu numatyta vykdyti bendrus abiejų šalių ugniagesių gelbėtojų mokymus.  Numatyta, surengti imituotus gaisrus Lietuvos ir Rusijos pasienyje. Jų metu bus praktikuojamasi, kaip pasiekti vienos ar kitos valstybės gaisro židinį bei jį užgesinti.

Pasak V. Girdausko, projektas bus įgyvendinamas tik kitais metais, neskubant.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.