Abejotino dydžio mokestį galite užginčyti

Nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojų gretos nuolat plečiasi, tad pats laikas pasitikrinti, ar tik nesate vienas iš šio mokesčio mokėtojų.
 
Jeigu nesutinkate su nustatyta Jūsų nekilnojamojo turto mokestine verte, turite galimybę pasitikrinti bei apskųsti turimo turto mokestinę vertę. Kaip pataria valstybės įmonės Registrų centro Visuomenės informavimo skyriaus specialistė Gražina Radzvilavičiūtė, kiekvienas šakietis gali Registrų centro interneto svetainėje pasinaudoti mokestinės vertės pagal unikalų numerį paieška. Yra ir kitų būdų: informacija apie mokestines turto vertes, verčių zonas ir pažymėtus apleistos žemės plotus taip pat nemokamai teikiama regionų geoinformacinės aplinkos paslaugos REGIA interneto svetainėje. Nemokamai savo turto mokestinę vertę kartą per metus galima sužinoti ir apsilankius Šakiuose esančiame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Jeigu nesutinkate su Registrų centro apskaičiuota nekilnojamojo turto mokestine verte ir norite, kad ji būtų pakoreguota, iki šių metų kovo 31 d. Registrų centrui galima teikti prašymą tikslinti mokestinę vertę, taip pat reikia pateikti ir individualaus nekilnojamojo turto vertinimo ataskaitą. Joje apskaičiuota nekilnojamojo daikto rinkos vertė nuo skundžiamos turi skirtis mažiausiai 20 procentų. Pasitikrinti mokestinę vertę turėtų kiekvienas šeimos narys, turintis nekilnojamojo turto, mat reikėtų sudėti  visų šeimos narių atskirai, dalinės ar bendros jungtinės nuosavybės teise valdomo ar įsigyjamo nekilnojamojo turto mokestines vertes. Jei jų suma viršija 220 tūkst. eurų (759,6 tūkst. Lt), nekilnojamojo turto mokestį tikrai teks mokėti. Svarbu į šią sumą neįskaičiuoti to turto, už kurį skaičiuojamas komercinio naudojimo nekilnojamojo turto mokestis. Jo tarifą, siekiantį 0,3-3 proc., nustato rajono savivaldybė. Sumuojant mokestines vertes, šeimos nariais laikomi sutuoktiniai, asmenys, vieni auginantys vaikus ar įvaikius, ir su jais gyvenantys jų vaikai ar įvaikiai iki 18 metų.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.