Kaimo turizmo sodybos šventinį laikotarpį pasitinka tuščios

stalas sodyboje
Rajono kaimo turizmo sodybos didžiąsias metų šventes pasitiks tuščios, o net ir iki karantino sugriežtinimo daugelis veiklos nevykdė. Facebook nuotr.

Rajono kaimo turizmo sodybos pirmą kartą artėjant gražiausioms metų šventėms išgyvena sunkius laikus. Vyriausybei griežtinant karantiną ir įvedus naujus papildomus ribojimus, žmonės puolė atšaukinėti rezervuotas vietas, o sodybos turėjo jiems grąžinti sumokėtus pinigus. Šiuo metu yra leidžiamos tik apgyvendinimo paslaugos, kai apsistoti nakvynei gali tik vienos šeimos nariai.
 
Sodybų savininkai teigia, kad šiuo šventiniu laikotarpiu praras daug pajamų, o valstybės parama yra geriau nei nieko, tačiau nuostolių vis tiek nepadės kompensuoti. Vieni teigia išvis nedirbantys, nes neturi tam sąlygų, kiti sako, kad užsakymų dar yra, o treti – kad žmonės taip pat yra įbauginti, todėl bijo atvykti ir atšaukia užsakymus.

Turizmo sodybos „Nemuno vingis“ savininkas Alius Šuika nepaisant uždraustų masinių pobūvių teigia, kad jam įprastų užsakymų netrūksta: „Baliai baigėsi, o kambariai užsakomi pilnai, pas mus jau kelis metus labai daug tokių užsakymų yra.“

Tuo metu sodybos „Dobilas“ savininkas Rimas Dobilas sako, kad jo sodyba išvis nedirba, nes, sugriežtėjus reikalavimams, jis neturi ką pasiūlyti žmonėms.

„Nieko nėra, nedirbame, o kambarių ar namelių šeimoms pasiūlyti negalime – nėra įrengta“, – sako jis ir priduria, kad per pirmą karantino bangą pavasarį besikreipiančių buvo daugiau.

Apie karantino situaciją pasiteiravus sodybos „Mockynė“ vadovės Aušros Krisiukėnienės, atsakymas nuskambėjo panašiai.

„Sunkiai laikomės, nelabai ką galime padaryti, – situaciją komentuoja moteris ir pažymi, kad šis šventinis laikotarpis ramus. – Visi bijo komendanto valandos griežtinimo, bijo judėti iš namų. Šiai dienai – ramybės periodas, lauksime naujų metų.“

A. Krisiukėnienė  sako, kad pasikalba su kitų rajono sodybų šeimininkais, situacija visur panaši, tačiau spėja, kad kituose Lietuvos regionuose gali būti kiek geresnė.

„Galbūt Zarasų ar Molėtų rajonuose kitaip dirba“, – svarsto ji.  

Dauguma iš pašnekovų teigia, kad tenka susitaikyti su esama situacija ir laukti geresnių laikų. Valdžios sprendimui griežtinti karantiną neprieštarauja ir sako, kad įvesti ribojimai yra reikalingi. Jie laukia naujų valdžios sprendimų, seka situaciją ir su viltimi žiūri į artėjančius metus.

Rimantas Puidokas

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.