Karvių tyrimas ultragarsu – geros reprodukcijos užtikrinimas

grinaiciaiPraėjusią savaitę Grinaičių žemės ūkio bendrovėje lankėsi Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulių reprodukcijos laboratorijos mokslo bendradarbis Arūnas Rutkauskas. Jis ultragarsu tikrino bendrovėje auginamas karves.

Nuotr. Grinaičių žemės ūkio bendrovėje karvės buvo tikrinamas ultragarsu.

Pastaruoju metu Grinaičių žemės ūkio bendrovė ne mažai dėmesio skiria ūkyje vykdomos veiklos gerinimui. Dar visai neseniai bendrovė atsiėmė „Žaliąjį diplomą“, suteikiantį galimybę į ūkį priimti praktikantus, kurie šiuo metu čia ir atlieka praktiką.

Praėjusį ketvirtadienį gyvulininkystės ūkį plėtojančioje bendrovėje lankėsi Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulių reprodukcijos laboratorijos mokslo bendradarbis Arūnas Rutkauskas. Veterinarijos gydytojas ūkyje lankėsi dėl kokybiško galvijų reprodukcijos užtikrinimo. Kaip žinia, gera reprodukcija – būtina tam, kad būtų užtikrinta gyvulių sveikatingumas ir kokybiška pieno gamyba. Pasak veterinarijos gydytojo, gerai reprodukcija reikia, kad karvės apsėklinimas ir apsiveršiavimas įvyktų sėkmingai.
 
Veterinarijos gydytojo apsilankymo metu bendrovėje buvo apžiūrėta kiek daugiau nei dešimt karvių. A. Rutkauskas tikino, kad jo užduotis ultragarsu patikrinti taip vadinamas problemines karves ir nustatyti, kokie sutrikimai kamuoja gyvulius. „Kiekviename ūkyje yra bėdų. Ultragarsinis tyrimas padeda nustatyti ūkio kritinius taškus. Mes stengiamės išsiaiškinti visus karvių susirgimus. Ultragarso aparatu diagnozuojamas ankstyvas veršingumas, nuo 28 dienos“,- sakė A. Rutkauskas.

Veterinarijos gydytojas A. Rutkauskas ultragarsu gyvulius tiria jau 15 metų. Tačiau toks gyvulių apžiūros būdas dar nėra labai plačiai paplitęs. Tačiau paskutiniaisiais metais galvijų augintojai vis dažniau pareiškia norą, kad karvės būtų patikrintos ultragarsu. Mat šiuo būdu tikrinant karves, pastebimi visi susirgimai, kai tuo tarpu karves tikrinat apčiuopos būdu, kai kurie susirgimai gali likti ir nepastebėti. Veterinarijos gydytojas įsitikęs, kad vieną kartą per metus būtina pasinaudoti ultragarso tyrimais.

„Po šios apžiūros identifikuosime, kur yra bėda ūkyje, į ką reikia atkreipti dėmesį. Po šio apsilankymo praėjus trims savaitėms paaiškės, ar gydymas veiksmingas“,- kalbėjo A. Rutkauskas. Specialisto tikinimu, geros reprodukcijos užtikrinimas garantuos mažesnes ūkio šeimininkų išlaidas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.