Lukšiuose „Streikuoja choras“. Pastaruoju laiku Lukšiuose per pamaldas nesigirdi giedant choro. Mat, sustreikavo. Streiko priežastis ta, kad vietos vargonininkas ir vikaras choristėms pasiuntė „piemenų“ ir choristams panašių vardelių. Streiką pirmosios pakėlė mergaitės. Dėl vargonininko nemandagaus elgesio lukšiečiai meldžiasi kurčioj bažnyčioj. Kitą chorą suorganizuoti galimybės nėra. („Suvalkietis“, 1931 06 14, p.4)
Lekėčiuose apleistas šventorius. Apleistas Lekėčių parapijos šventorius kartu ir kapai. Tvoros nuplyšę, nuirę. Klebono ir miestelėnų gyvuliai nesivaržydami ganos kapuose. Kažin kieno įsakymu užkalti varteliai, kurie būtinai reikalingi ir yra nuo bažnyčios įsikūrimo. Keista – vartus užkala, o skylėtas tvoras netaiso. („Suvalkietis“, 1931 06 14, p.4)
Slavikai. Kunigas „konkurentas“? Lietuvių katalikių moterų draugijos Slavikų skyrius bendrovės name padarė susirinkimą. Kadangi skyriaus valdyba nebuvo atsiklaususi bendrovės valdybos, kad leistų bendrovės name daryti susirinkimą, tai bendrovės narys p. B. pareikalavo, kad susirinkusieji išsiskirstytų. Už tą labai užsigavo dvasios vadas kun. Pusdešris ir pradėjo prikaišioti p. B. dėl santykių su viena panele. Už tokius priekaištus p. B. kun. P. pavadino konkurentu. Tvarkos dabotojas pastebėjęs, kad šis „punktas“ į susirinkimo dienotvarkę neįtrauktas, susirinkimą uždarė. („Suvalkietis“, 1931 06 14, p.4)
Sintautuose reikalingas gydytojas. Šiame miestely yra 130 gyventojų, paštas, pieninė, vaistinė, 7 krautuvės, 1 malūnas, bažnyčia, valsčiaus valdyba ir policija. Žodžiu, visos įstaigos, tik trūksta gydytojo, kuris čia galėtų gražiai gyventi ir pelno turėti, nes apylinkės labai gražios, gyventojai gana turtingi. Nežinia dėl ko mūsų gydytojai vengia mažesniuose miesteliuose apsigyventi. Nors didesniuos miestuos susikimšę, bet tolimesnių kaimų gyventojai negali jų prisišaukti. („Suvalkietis“, 1932 06 12, p.5)
Suvažinėjo arklį. Per Sintautus visu greitumu pyškėjo Marijampolės automobilis „M. 29“. Įsibėgėjęs sparnu užkabino A. Sakalausko kumelę, kurią mirtinai suvažinėjo. Kad ilgai nesikankintų, tai iššokęs iš automobilio ponas ją peršovė. Policija surašė protokolą, kur paaiškėjo, kad šoferis yra Petras Maceikis, o važiavusis ponas – Marijampolės rajono plentų inžinierius, iš kurio nukentėjusis Sakalauskas ieško 350 litų – nuostolio už kumelę. („Suvalkietis“, 1932 06 12, p.5)
Zyplių Žemės ūkio mokykla. Mokykla užima dviejų aukštų mūrinį rūmą, kur prieš karą gyveno garsusis grafas Potockis. Mokykla valdo 80 ha žemės plotą, tame skaičiuje 24 ha ariamos žemės ir 25 ha miško. Be to, prie mokyklos yra 5 ha sodo ir puikus užimąs 16 ha plotą parkas. Kursas išeinamas per dvejus metus. Priimama nuo 15 metų amžiaus mokiniai ir mokinės, išėję pradžios mokyklos kursą. Mokslas teikiamas nemokamai. Mokykloje dėstoma: tikyba, lietuvių, aritmetika, istorija, geografija, pagrindinės žinios apie augalus, pagrind. žinios iš fizikos, chemijos, gyvulininkystė, matavimas, statyba, sodininkystė, miškininkystė, daržininkystė, kepimas, konservavimas, rankdarbiai, higiena ir t.t., iš viso 39 dalykai. Šiemet jau leidžiam 7-ta šios mokyklos laida, kurią baigia 25 mokiniai. („Suvalkietis“, 1932 06 12, p.5)
Griškabūdžio šaulių bibliotekoj knygų skaitymas eina gyvai. Skaito ne tik nariai, bei ir pašaliečiai, kurie mėnesiui moka po 50 cnt. Šiais metais daugiausia perskaityta: „Altorių šešėlyje“ (apie 25 asmen.); „Viešnia iš Šiaurės“ (apie 20 asmen.); „Gyvenimo dumble“ (Amerikoj išleista, apie 20 žmonių). Daugiau domisi savais rašytojais. („Suvalkietis“, 1934 06 10, p.4)