Tos „antrosios kalbos“ jis mokėsi Lietuvos dailės institute. Tapybos paslaptis jam atskleidė visiems gerai žinomi Lietuvos dailininkai Algirdas Petrulis ir Jonas Švažas. Nuo 1975 m. dailininkas pats dėstė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykloje, Lietuvos dailės institute, Vilniaus kolegijoje.
J. Daniliausko kūryba gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jis yra surengęs begalę personalinių ir kolektyvinių parodų Bulgarijoje, Danijoje, Rusijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Latvijoje, Gruzijoje, Turkijoje, Armėnijoje, Japonijoje, Ispanijoje, Indijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje. Jo darbai eksponuojami tiek Lietuvos, tiek ir užsienio meno muziejuose bei galerijose.
Už nuopelnus savo šalies kultūrai dailininkas apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos, Lietuvos dailininkų sąjungos bei Miko Šileikio premijomis, Baltijos šalių ir Islandijos bienalėje Rostoke (Vokietija) jam įteiktas pirmasis prizas.
Kiekviena menininė kalba turi savo raidą. Ne išimtis ir J. Daniliausko kūryba. 1974-1980 m. periodui būdinga tamsoka ir monumentali tapyba. Vėliau prasidėjo vidinis išsilaisvinimas, todėl pradėtos naudoti šviesesnės spalvos, atsirado daugiau realizmo. Kai dailininkas pradėjo naudoti pastelę, jo tapymo maniera įgavo dar daugiau lengvumo ir laisvės pojūčio.
Su jubiliejine tapybos paroda mūsų kraštietį sveikino jo kolegos menininkai Audronė ir Algis Vorevičiai bei Lolita Rūgytė. Pasiekimais džiaugėsi brolis, Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas. Kūrybinės sėkmės linkėjo rajono savivaldybės administracijos atstovai Augenija Kasparevičienė, Aurelija Papievienė, vicemeras Edgaras Pilypaitis ir tarybos narė Rima Rauktienė.
Parodos atidaryme skambėjo Šakių meno mokyklos akordeonistų kvarteto ir jų mokytojos Birutės Duobienės atliekami kūriniai.