Senųjų lietuviškųjų šiaudinių sodų šiuolaikinė interpretacija

foto parodaBirželio 10 d. Gelgaudiškio dvaro rūmuose duris atvėrė įspūdinga „Archaic gardens“ fotografijų paroda. Tai bendras kūrybinės komandos A-TWINS (Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok) ir fotografo Tomo Vyšniausko projektas, kuriame įamžinta unikali kolekcija – senųjų lietuviškųjų šiaudinių sodų šiuolaikinė interpretacija madoje.
 
Nuotr. Nuostabūs šiaudiniai sodai nepamiršti ir šiandien – jie rado savo vietą net mūsų dienų madoje.
 
Šiaudiniai sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų. Tai ne tik Lietuvos tautodailės paveldas, bet ir labai svarbi baltų kultūros dalis, atspindinti senąją pasaulėžiūrą, tradicijas. Tai tarsi dviejų erų (iki ir po krikščionybės) jungtis, užkoduotas simbolis, sukurtas iš trapių medžiagų, perduodamas iš kartos į kartą, atėjęs iki mūsų dienų.

Be to, sodas – universalus, pasaulyje žinomas Gyvybės medžio, taigi ir tvarkingos Visatos visumos, simbolis, kuriame susikerta žemės, erdvės ir dangaus sferos, praeitis, dabartis ir ateitis. Sodų geometrinės sandaros pamatą sudaro trikampiai su kvadratiniu pagrindu. Tai itin archaiški sakraliosios geometrijos ženklai. Kvadratas senosiose kultūrose reiškė materiją, o trikampis – dvasią.

Išgrynintų formų kostiumai, kuriuos kūrė jaunų drabužių dizainerių duetas PURE (Dovilė Cibulskaitė ir Ana Romanova) subtiliai pabrėžia tyrumą ir šviesą skleidžiantį moteriškumą, kontrastuojantį juodos žemės fone. Sodų, kaip geometrinių figūrų poezija, yra paremta griežtomis proporcijomis, kurias išgryninti ir transformuoti karkasuose padėjo skulptorius Danielius Sodeika. Tautinių motyvų tatuiruotes kūrė meistras Vaigirdas Kofy, modelių makiažą – vizažo meistrė Emma.

Paroda veiks iki rugpjūčio vidurio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024
 
uz kaledas drauge

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.