Senųjų lietuviškųjų šiaudinių sodų šiuolaikinė interpretacija

foto parodaBirželio 10 d. Gelgaudiškio dvaro rūmuose duris atvėrė įspūdinga „Archaic gardens“ fotografijų paroda. Tai bendras kūrybinės komandos A-TWINS (Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok) ir fotografo Tomo Vyšniausko projektas, kuriame įamžinta unikali kolekcija – senųjų lietuviškųjų šiaudinių sodų šiuolaikinė interpretacija madoje.
 
Nuotr. Nuostabūs šiaudiniai sodai nepamiršti ir šiandien – jie rado savo vietą net mūsų dienų madoje.
 
Šiaudiniai sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų. Tai ne tik Lietuvos tautodailės paveldas, bet ir labai svarbi baltų kultūros dalis, atspindinti senąją pasaulėžiūrą, tradicijas. Tai tarsi dviejų erų (iki ir po krikščionybės) jungtis, užkoduotas simbolis, sukurtas iš trapių medžiagų, perduodamas iš kartos į kartą, atėjęs iki mūsų dienų.

Be to, sodas – universalus, pasaulyje žinomas Gyvybės medžio, taigi ir tvarkingos Visatos visumos, simbolis, kuriame susikerta žemės, erdvės ir dangaus sferos, praeitis, dabartis ir ateitis. Sodų geometrinės sandaros pamatą sudaro trikampiai su kvadratiniu pagrindu. Tai itin archaiški sakraliosios geometrijos ženklai. Kvadratas senosiose kultūrose reiškė materiją, o trikampis – dvasią.

Išgrynintų formų kostiumai, kuriuos kūrė jaunų drabužių dizainerių duetas PURE (Dovilė Cibulskaitė ir Ana Romanova) subtiliai pabrėžia tyrumą ir šviesą skleidžiantį moteriškumą, kontrastuojantį juodos žemės fone. Sodų, kaip geometrinių figūrų poezija, yra paremta griežtomis proporcijomis, kurias išgryninti ir transformuoti karkasuose padėjo skulptorius Danielius Sodeika. Tautinių motyvų tatuiruotes kūrė meistras Vaigirdas Kofy, modelių makiažą – vizažo meistrė Emma.

Paroda veiks iki rugpjūčio vidurio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px