Apdovanojo etnografinių elementų turinčias sodybas

kriukai etnoPraėjusį šeštadienį Kriūkuose vyko miestelio šventė, kurioje buvo apdovanoti ir etnografinių elementų turinčių sodybų šeimininkai.
 
Nuotr. Kriūkų seniūnijoje buvo apdovanotos etnografinių elementų turinčios Valentinos ir Romo Algirdo Morkevičių, Jūratės ir Romo Ptašinskų bei Lolitos ir Germino Vaitkų sodybos.
 
Kurios sodybos bus įvertintos kaip turinčios etnografinių elementų, sprendė trijų asmenų komisija. Komisijos pirmininkė, Kriūkų seniūnijoje dirbanti Anelė Mockaitienė pasakojo, kad buvo apžiūrėta apie 20 sodybų, pagal seną teritorinį paskirstymą priklausančių Kriūkų apylinkės teritorijai. Vėliau iš jų išrinktos nugalėtojos. Šventėje buvo apdovanoti trijų sodybų šeimininkai: Valentina ir Romas Algirdas Morkevičiai, Lolita ir Germinas Vaitkai bei Jūratė ir Valentas Ptašinskai.

Kriūkų seniūnija apdovanojimus organizuoja kiekvienais metais. Praėjusiais metais buvo surengtas ūkinių objektų apžiūros konkursas, prieš porą metų buvo apdovanotos gražiausios sodybos. A. Mockaitienė pasakojo, kad daugelį metų organizuojami sodybų apdovanojimai skatina miestelio gyventojus labiau prižiūrėti aplinką.

„Žmonės žino, kad bus apdovanojamos sodybos, todėl iš anksto tam ruošiasi: susitvarko aplinką, nusipjauna žolę“, – pasakojo moteris.

A. Mockevičienė minėjo, jog Morkevičių sodybą puošia langinės, kieme yra šulinys, žydi senovinės gėlės piliarožės. Vaitkų sodybą taip pat puošia šulinys, senovinės gėlės, senoviniai suolai, klėtelė, veranda. Panašūs ir Ptašinskų sodybos etnografiniai elementai.

Komisijos pirmininkė teigė, kad likusių sodybų šeimininkams nevertėtų nusiminti, nes kitais metais bus organizuojamas panašus konkursas, kuriame Kriūkų miestelio sodybos vėl galės dalyvauti.

A. Mockevičienės teigimu, anksčiau rengti gražiausių sodybų konkursai nebeorganizuojami, nes jie pasėjo tam tikrą nesantaiką tarp miestelio gyventojų.

„Gražiausios sodybos neberankame, nes žmonės tarpusavyje pradėjo pyktis, kodėl, pavyzdžiui, gražiausia išrinkta kaimyno sodyba, o ne kito žmogaus, nes juk ji irgi labai graži, ir t .t. Šiemet taip pat neišskyrėme sodybų pagal etnografinių elementų kiekį, kad žmonėms nekiltų abejonių, kuri sodyba vertesnė apdovanojimo“, – pasakojo A. Mockevičienė.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.