Šventiniame tarybos posėdyje – ne viskas šventiška

meras vice
Nuotr. Tarybos vardu vicemeras Edgaras Pilypaitis (kairėje) merui Juozui Bertašiui padėkojo už ilgametį darbą net keturiose kadencijose ir palinkėjo sėkmės bei sveikatos. Išreikšdami pagarbą po šių žodžių tarybos nariai atsistojo ir palydėjo linkėjimą plojimais.

Gruodžio 23 d. vykusį tarybos posėdį tik formaliai galima pavadinti šventiniu. Tarybos nariai buvo ypač darbingi, posėdis truko beveik tris su puse valandos, o tarp darbotvarkėje pateiktų klausimų du išvis nepatvirtinti. Kadangi vis dėlto sprendimai minėtais klausimais turėtų būti priimti dar šiais metais, šiandien sušauktas dar vienas tarybos posėdis. Šiais metais paskutinis.
 
Tarybos posėdį pradėjęs mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis susirinkusių dėmesį atkreipė į tai, kad posėdis neeilinis ir kita prasme – baigiasi mero Juozo Bertašiaus įgaliojimai. Jam tarybos vardu E. Pilypaitis padėkojo už ilgametį darbą net keturiose kadencijose ir palinkėjo sėkmės bei sveikatos. Išreikšdami pagarbą po šių žodžių tarybos nariai atsistojo ir palydėjo linkėjimą plojimais.

J. Bertašius dėkojo visiems kartu dirbusiems, siekusiems bendrų tikslų. Be to, atsiprašė, jei per tuos metus kažką ne taip kam nors padarė ar pasakė. Sakė nedetalizuosiantis kam, nes nenori kažko išskirti.

Sveikinimus išsakė ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Mindaugas Bastys. Jis linkėjo susiklausymo, darnos, sėkmingų metų. Išreiškė viltį, kad šalyje mažės socialinė atskirtis, o priimami šalies valdžios sprendimai tik gerins žmonių gyvenimą.

„Spręskime klausimus kartu. Mes esame šeimininkai ir nuo mūsų sprendimų priklauso Lietuvos ateitis“, – tarybos nariams linkėjo M. Bastys.

Įgaliojimai 23 d. baigėsi ne tik merui, bet ir tarybos sekretorei Ingai Kanapeckienei, kuri šiose pareigose dirbo kaip asmeninio pasitikėjimo tarnautoja. Tad kyla klausimas, kaip bus su šiandien vyksiančiu posėdžiu: kol nėra mero, tol nėra ir tarybos sekretorės. Pasak laikinosios administracijos direktorės Ingos Cibulskienės, buvo manoma, kad šiais metais taryba daugiau neposėdžiaus. Kadangi šaukiamas dar vienas posėdis, buvo greitai reaguojama ir sprendžiama neeilinė situacija.

„Funkcija aptarnauti tarybą pavesta Bendrajam skyriui. Šiuo metu yra vedėjos prašymas įsteigti laikiną etatą, tad įsteigtas etatas ir bus įdarbintas žmogus laikinai, kol bus išrinktas meras. Pareigybės aprašymas faktiškai sutampa su tarybos sekretorės, nes būtent tam darbui ir reikalingas žmogus. I. Kanapeckienei ir bus siūlytas šis darbas, nes ji vienintelė turi patirties, o mes laiko neturime“, – sakė I. Cibulskienė.

Iš viso per šiuos metus, iki šiandienos tarybos posėdžio, buvo užregistruota 419 sprendimo projektų, iš kurių patvirtinti 395 sprendimai. Pernai sprendimų buvo priimta 393. Aktyviausiai per metus dirbo Arvydo Šlėderio vadovaujamas Sveikatos bei socialinės politikos komitetas, posėdžiavęs 15 kartų. 14 kartų į posėdžius rinkosi Rimos Rauktienės vadovaujamas Švietimo, kultūros ir sporto komitetas. Finansų komitetas ir jo pirmininkė Aušrelė Pukinskienė posėdžiavo 13 kartų. Mažiausiai posėdžių organizavo Juozo Puodžiukaičio vadovaujamas Ūkio komitetas – devynis kartus.

Apie nepatvirtintus klausimus, išsakytas diskusijas išsamiau skaityti galite straipsniuose: „Tarybos  nariai nepatvirtino atliekų mokesčio“ ir „Balsavo prieš sprendimą ar prieš vedėją?“

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.