Analizė atskleidė, kur panaudotos perskirstytos lėšos

nepanaudotos lesos
Nuotr. Šakių rajono savivaldybė nepanaudotas lėšas perskirstė šioms sritims. Išvis lėšų neskirta dviem galimoms sritims – socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčiui didinti bei smurto, savižudybių, priklausomybių, prekybos žmonėmis prevencijai.


Praėjusiais metais socialinėms pašalpoms, būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijoms nepasiturintiems gyventojams buvo skirta 223 mln. 300 tūkst. eurų, tačiau, kaip informuoja Socialinės paramos skyrius, dėl kylančios ekonomikos ir augančių gyventojų pajamų daugiau nei 117 mln. eurų buvo nepanaudota, todėl galėjo būti perskirstoma kitoms socialinės apsaugos sritims.

Nepanaudotus pinigus Lietuvos savivaldybės pranešė daugiausia skyrusios įvairioms socialinėms paslaugoms, šeimoje ir bendruomenėje teikiamai pagalbai vaikams, neįgaliesiems bei senyviems žmonėms, taip pat socialinių darbuotojų darbo sąlygų gerinimui, darbo užmokesčio kėlimui bei kitiems tikslams, tačiau niekur nepanaudota liko beveik 12 mln. eurų.

Tiesa, ne visos savivaldybės nepanaudotas lėšas perskirstė – 14 savivaldybių nepanaudotų lėšų neperskirstė visai. Iš jų daugiausia Kauno miestas – daugiau nei 4 mln. eurų (52,5 proc.), Panevėžio miestas – 2 mln. eurų (37,5 proc.), Alytaus rajonas – 533 tūkst. eurų (31,9 proc.).  

Šakių rajono savivaldybė tarp tų, kurios lėšas perskirstė, tad žvilgtelkime, kurioms sritims ir kiek buvo atriekta. Daugiausiai – 445 tūkst. eurų (37,4 proc. visų perskirstytų lėšų) buvo skirta šeimoje ir bendruomenėje teikiamai pagalbai vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims ir jų šeimoms. Tai apima pagalbą ir socialinių paslaugų teikimą neįgaliesiems, lėšas pagalbos organizavimui įtėviams ir vaikus globojančioms šeimoms, paslaugų teikimą žmonėms namuose, išmokas globėjams, globojantiems be tėvų globos likusius vaikus. Rajone antroje, o šalies mastu pirmoje vietoje pagal perskirstytas lėšas (422 tūkst. eurų) – socialinių paslaugų priemonių finansavimas, jų infrastruktūros modernizavimas ir plėtra. Tai socialinių paslaugų teikimas dienos centruose bei globos įstaigose, integrali pagalba namuose. Užimtumo didinimo programos įgyvendinimas (tai yra jaunimo užimtumo rėmimas, darbo ieškančių asmenų įdarbinimas, atsižvelgus į seniūnijų poreikius, užimtumo didinimo programų vykdymas) pagal perskirstytas lėšas būtų trečioje vietoje – beveik 102 tūkst. eurų arba 34,7 proc. Net ir šalies mastu šiai priemonei rajonas skiria gana didelį dėmesį, o išvis nepanaudotų lėšų šiai sričiai neskyrė 35 šalies savivaldybės.

Tiesa, nors šalies mastu perskirstant lėšas populiaru jas skirti socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčiui didinti (tai trečia prioritetinė sritis pagal skiriamas lėšas šalyje), Šakių rajonas čia lėšų neskyrė išvis. Taip pat prie Šakių rajono savivaldybės nuliai nurodyti ir skiltyje, kur finansavimas numatytas smurto, savižudybių, priklausomybių, prekybos žmonėmis prevencijai.

Iš viso Šakių rajono savivaldybė perskirstė 1 mln. 216 tūkst. eurų (43, 6 proc.) nepanaudotų lėšų. Detaliau, kam rajone buvo perskirstytos piniginės socialinės paramos lėšos – diagramoje. Bendra rajonui piniginei socialinei paramai skirta suma – 2 mln. 792 tūkst. eurų.

„Iš savivaldybių pateiktų duomenų matome gerėjančias tendencijas – regis, vis aiškiau suprantama, kad investicijos į gyventojus, į socialinių įgūdžių ugdymą, pagalbą šeimoms ar silpnesniesiems visuomenės nariams yra esminės, jei norime matyti vieningą visuomenę, atsparią skurdui bei kitoms negandoms“, – pastebi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px