Diskutavo apie tvarią ir subalansuotą plėtrą

posedis marijampoleje
Kovo 12 d. Marijampolėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame buvo diskutuojama regionui aktualiais klausimais.

Pranešime spaudai informuojama, kad informaciją dėl aktyvios darbo rinkos politikos priemonių įgyvendinimo pristatė Užimtumo tarnybos atstovė Jūratė Stankevičienė. Ji akcentavo, kad pagrindinė nedarbo regione priežastis – darbo pasiūlos ir paklausos nesuderinamumas. Nedarbui šalyje bei Marijampolės regione įtakos turi didėjantis vyresnio amžiaus žmonių skaičius ir susisiekimo bei mobilumo problemos. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovas Aivaras Katinas pabrėžė, kad darbo rinkoje ryškėja kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, kadangi gamyboje ir pramonėje daugėja skaitmenizavimo ir automatizavimo procesų. Anot jo, šiuo metu darbuotojų rengimas neatitinka rinkoje vyraujančios paklausos, dėl šios priežasties 82 proc. įmonių susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu. Buvo akcentuojama, kad Marijampolės regione prioritetas turėtų būti teikiamas automatinių sistemų mechatroniko ir metalo apdirbimo staklininko programų rengimui ir licencijavimui. Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) direktorius Gražvydas Juodišius paaiškino, kad ne visos specialybės, kurios rinkoje paklausios, yra priimtinos studentams. Jis akcentavo, kad Marijampolės PRC savo veiklą sieja su Marijampolės specializacijos programa „4M“ – Maistas, Mediena, Metalas ir Mokslas. Mokymo įstaigoje rengiami virėjai, padavėjai, barmenai, maisto pramonės darbuotojai, duonos ir pyrago gaminių kepėjai, staliai, medienos apdirbimo staklininkai, pjautinės medienos gamybos operatoriai, automatizuotų sistemų eksploatavimo mechanikai, suvirintojai, šaltkalviai ir kt. G. Juodišius pabrėžė, kad aktyviai bendradarbiaujama su regiono verslo įmonėmis, konsultuojamasi įvairiais metodiniais klausimais.
 
Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vyresnysis patarėjas Andrius Valickas, pateikdamas informaciją dėl tvarios ir subalansuotos regionų plėtros, akcentavo regioninės plėtros iššūkius. Jis teigė, kad įmonės pasirenka veikti tokiose vietose, kur galima uždirbti didžiausią pelną, asmenys pasirenka gyventi tokiose vietose, kuriose jie turi galimybę naudotis visomis galimybėmis. A.Valickas, kalbėdamas apie užimtumo problemas, teigė, kad valstybė turėtų remti perkvalifikavimą, vykdyti tvarią (anticiklinę) fiskalinę politiką, papildomai remti sunkiai į darbo rinką integruojamas grupes, padėti savivaldybėms pritraukti naujas darbo vietas kuriančias investicijas į regioninius centrus, užtikrinti adekvatų kelių tinklą ir pasiekiamumą viešuoju transportu.

Posėdžio metu aptarti ir kiti einamieji darbiniai klausimai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px