Kasdien išdalinama po 100 porcijų sriubos

labdaros valgykla dalijimas
Laikantis saugumo reikalavimų ir vengiant tiesioginio kontakto, sriuba dalinama per langą. D. Pavalkio nuotr.

Jei per pirmąjį karantiną Šakių labdaros valgykla veiklą iš dalies buvo sustabdžiusi ir sriubos nevirė, o dalino tik maisto paketus, tai dabar kasdien šiltos sriubos išdalinama apie 100 porcijų. Tiesa, žmonės į valgyklą, kur mėgdavo susisėdę pasišnekučiuoti, neįleidžiami, o sriuba patiekiama per langą.
 
Pasak VšĮ „Namai visiems“ vadovės Giedrės Šedbarienės, nors per pirmąjį karantiną sriubos buvo nuspręsta nevirti, saugotos ir savanorės, šįkart pačios savanorės pasisiūlė pagelbėti.

„Jos dviese ateina į virtuvę, išverda sriubą ir viskas, neturi jokio kontakto. Per langelį dalinu aš pati“, – sakė G. Šedbarienė.

Ji svarstė, kad šaltuoju metų laiku žmonėms ypač norisi šilto maisto, dažnas namie sriubos neišsiverda, todėl ir nuspręsta ne tik maisto davinius dalinti, bet ir sriubą virti.

Tiesa, šiek tiek jaučiamas padidėjęs maisto pristatymo į namus poreikis.

„Daugiausiai prašo į namus senoliai, kurie nenori vaikščioti. Šakių mieste kasdien išdaliname 13–14 porcijų“, – teigė „Namai visiems“ vadovė.

Apskritai atsiranda vienas kitas naujas paramos prašytojas, tačiau nepastebima, kad karantinas būtų turėjęs įtakos labdaros valgyklos lankytojų skaičiui, kuris išlieka daugmaž stabilus.

Tiesa, šiuo metu „Namai visiems“ dėl saugumo nepriima labdaros, nes tiesiog neturi galimybės drabužių dezinfekuoti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.