Nesulaukus paramos „iš aukščiau“, ją suteikė savivaldybė

nuostoliaiNors savivaldybė dėl vasarą praūžusios vėtros ir bent dalinės žalos atlyginimo gyventojams ne kartą kreipėsi į Vyriausybę, tačiau ši paramos nesuteikė. Dabar pagalbos ranką pagal galimybes nukentėjusiesiems ištiesė pati savivaldybė.

Dešimčiai nukentėjusiųjų paskirstyta 60 tūkst. litų. Politikai aiškino, kad sumos nevienodos, nes skiriama 10-11 proc. nuo padarytos žalos dydžio, kuri iš viso siekė apie pusę milijono litų.

Daugiausiai dėl praūžusios vėtros nukentėjo ūkininko Beniaus Mockeliūno ūkiniai pastatai. Buvo įvertinta, kad nuostoliai siekia daugiau nei 133 tūkst. litų. Jam taryba skyrė 13 tūkst. 900 litų vienkartinę paramą. Šiek tiek mažesnė, 13 tūkst. 300 litų parama skirta kitam rajono ūkininkui Algiui Sarpaliui. Šiam ūkininkui viesulo padaryta žala buvo vertinama 128 tūkst. litų. Trečioji pagal dydį išmoka, 10 tūkst. 400 litų, skirta griškabūdiečiui Leonardui Rinkevičiui, 10 tūkst. litų nuspręsta paremti dar vieną nuo viesulo nukentėjusios griškabūdietės Editos Baublienės šeimą, kurioje auga šeši vaikai.

Kitiems nukentėjusiesiems vienkartinės paramos gerokai mažesnės. Tadui Sendžikui skirta 1500 litų, Juozui Sendžikui – 1300 litų, Antanui Petrui Palubinskui – 1900 litų, Irenai Bizienei – 900 litų, Zofijai Buivydienei – 2000 litų, Jonui Adomaičiui – 4800 litų.
 
Komitetuose posėdžiavę tarybos nariai ne kartą atkreipė dėmesį, kad visų nukentėjusiųjų turtas buvo nedraustas. Regioninės plėtros komitetas nusprendė įtraukti į nuostatus punktą, kuris reglamentuotų, kad ateityje, jeigu turtas nebus draustas, parama neturėtų būti teikiama. „Tai dabar taip išeina, kad nesvarbu ar draudiesi, ar ne, vis vien gauni paramą“, - mintimis dalijosi tarybos narys Zenonas Ulkė.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, iš specialaus fondo, skirto nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, gaisrų ar kitais ypatingais atvejais šiais metais išdalinta 130 tūkst. litų. Prieš tai išvardintiems nukentėjusiems parama skirta iš papildomų lėšų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ko tikitės iš perrinkto šalies Prezidento?

klausimelis 05 28Vilma iš Šakių:

Be abejo, kad dalyvavau rinkimuose. Rezultatus žinau. Iš antrai kadencijai perrinkto šalies vadovo tikiuosi stabilumo. Gal mažiau reikėtų pyktis su kaimynais. Ne viskas Prezidento galiose, jei žmonės tikisi, kad jis pensijas gali pakelti. Visgi nemanau, kad čia daug kas pasikeis. Tas pats bus. Plauks pasroviui ir viskas. 

klausimelis 05 28 2

Alma iš Šakių:

Aš manau, kad Gitanas Nausėda priims svarbių sprendimų. Ypač reikia švietimo, sveikatos srityje. Iki šiol švietimo ministro neturime. Sveikatos srityje labai daug ko trūksta. Šitokios eilės patekti pas gydytojus. Čia taip tiek Šakiuose, tiek Kauno klinikose. Per tą laiką, kol prieini pas gydytoją, ir numirti galima. Dabartinis Prezidentas, manau, tinkamai atstovavo mūsų šaliai. O dėl santykių su Rusija sunku ką nors komentuoti.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.