Mažų mokyklėlių išlaikymas kainuoja milžiniškus pinigus

barzdu mokyklaAsta GVILDIENĖ  
 
2009 metų rugsėjo 1 dieną Griškabūdžio gimnazijos Barzdų pagrindinio ugdymo skyrius buvo reorganizuotas į Barzdų pradinio ugdymo skyrių. Didžiulis mokyklos pastatas liko pustuštis – darželis ir pradinukai išsitenka trijose klasėse. Pasigirdo skundų, kad apibyrėjusiu tinku ir senais mediniais langais jis tapo nepatrauklus kai kuriems čia besimokančių vaikų tėveliams.
 
Nuotr. Dviprasmiška kaimo mokyklėlių padėtis – viena vertus, norisi mokyklą turėti vietoje, kad kiekvienas mažųjų rytas neprasidėtų autobuse, kita vertus – ją išlaikyti labai brangu.
 
Nėra prasmės renovuoti
 
Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno teigimu, Barzdų ir kitų mažųjų rajono mokyklėlių, tapusių skyriais, išlaikymas kainuoja milžiniškus pinigus ir yra didžiausias direktorių galvų skausmas.  

„Iki 2017 metų Barzdų pagrindinis skyrius dar gyvuos, o vėliau, matyt, gali jo ir nelikti. Todėl didesnio finansavimo mokyklos remontui, apšiltinimui ar langų keitimui, nenumatyta, - patikino E. Pauliukėnas. – Idealiausias variantas – perkelti mokyklą į mažesnes patalpas.  Tačiau bėda, - ką su pastatu daryti? “

Be abejo, vežioti vaikus į Griškabūdžio gimnaziją pigiau, bet pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, su tuo nesutinka bendruomenė, kuri nori, kad jų mažosios atžalos būtų arčiau namų. Tačiau nuolat mažėjant žmonių, o taip pat ir vaikų, kaimiškose vietovėse išlaikyti mokyklas tampa dideliu skauduliu.

Negirdėjo, kad skųstųsi

Barzdų bendruomenės centro pirmininkė ir vienos iš rajono šeimynų mama Ilona Leleivienė tvirtino, kad nors mokyklos langai seni, o pastatas neapšiltintas, radiatoriai mokykloje visada karšti ir niekada vaikai nesiskundė, kad būtų sušalę.

„Kol mano globojami vaikai mokosi Barzduose,  man ramiau. Nenorėčiau, kad jiems reikėtų važinėti į Griškabūdį. Čia mokytojos kaip mamos vaikučius gano. Esu patenkinta ir aplinka, ir ugdymo procesu, ir popamokine veikla, - atviravo I. Leleivienė. - Negirdėjau, kad bendruomenėje kas nors skųstųsi. Aišku, tėveliams patogiau būtų, jei darželis dirbtų visą darbo dieną. Jie grįždami iš darbo galėtų vaikučius pasiimti ir nereikėtų sukti galvos, kur juos dėti.“

Dviprasmiška padėtis

Griškabūdžio gimnazijos direktorius Arūnas Šalnaitis, kuris vadovauja ir Barzdų pradiniam skyriui , neslėpė, kad išlaikyti mažą mokyklėlę brangiau nei didelę. Kadangi mokinių skaičius mažėja, neapsimoka į ją investuoti, keisti langus.

„Kad mokykloje vaikai nešaltų, pamainomis dirba du kūrikai. Didelės kuro sąnaudos. Antras aukštas nešildomas, todėl siurbia šilumą iš pirmojo, - pasakojo vadovas. – Seniai siūlom čia persikelti bendruomenei, kultūros centrui, bibliotekai, tačiau eksploatacijos išlaidos tokios didelės, kad, matyt, neapsimoka.“

A.Šalnaitis tvirtino, kad visada buvo prieš mokyklų uždarinėjimą, tačiau susidaro dviprasmiška padėtis – viena vertus, norisi mokyklą turėti vietoje, kita vertus – ją išlaikyti labai brangu.

„Galėtume vaikus atsivežti į gimnaziją, - kalbėjo direktorius. – Žinoma, būtų reikalingas papildomas transportas. Tačiau, ar įsivaizduojate, ką tai reiškia mažiesiems? Kiekvienas jų rytas būtų labai ankstyvas ir prasidėtų autobuse.“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px