Gaivins rajono moksleivių tarybos veiklą

strimaityte cebanauskaite
Nuotr. Naujoji rajono moksleivių tarybos pirmininkė Guostė Štrimaitytė (kairėje) ir jos pavaduotoja tapusi Milda Čebanauskaitė sako dirbsiančios išvien.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Praėjusią savaitę rajono moksleivių tarybos posėdyje buvo išrinkta nauja tarybos pirmininkė, kuria tapo Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vienuoliktos klasės mokinė Guostė Štrimaitytė. Mergina pirmininkės vairą perėmė kartu su vicepirmininke tapusia tos pačios gimnazijos devintoke Milda Čebanauskaite.

Merginos mano, kad pastaruoju metu rajono moksleivių tarybos veikla buvo apmirusi, tad nė viena nedrįso imtis šio darbo po vieną. Tačiau susirinkimo metu, abiem merginoms pasisakius už du pirmininkus, kilo mintis jungtis kartu ir gaivinti tarybą. Tiesa, atsižvelgiant į nuostatus, tarybai negali pirmininkauti du asmenys, todėl Milda buvo paskirta vicepirmininke. Vis tik merginos teigia, jog pirmininkaus, sprendimus priims drauge ir jaučiasi lygiavertės. Dalyvaujant tarybos veikloje, Mildos ir Guostės mintys dažnai sutapdavo, todėl ir dirbti išvien joms bus kur kas lengviau. Tiek Milda, tiek Guostė teigė, jog iš pradžių pirmininko sąvoka gąsdino.

„Tačiau dabar, kai esame dvi, baimės tikrai nėra. Juk mes atstovaujame jaunimui, niekam nepriklausome, galime ir turime išsakyti savo nuomonę. Todėl žinome, kad už blogą ar neatliktą darbą mūsų niekas nemuš, – kalbėjo M. Čebanauskaitė.

Pirmas darbas, kurio griebsis Guostė ir Milda, – bendras visų rajono moksleivių tarybos narių susirinkimas. Planuojama bent dviem mėnesiams atsisakyti Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) veiklos, o visas laikas bus skiriamas tarybos stiprinimui „iš vidaus“, tad kol kas taryba apsiribos veikla rajono mastu. Merginos teigė, kad pasiskirstys darbus ir gaivins, kas buvo nuslopinta, atstatinės, kas buvo sugriauta.

Merginų pasiteiravus, ar jų nuomone moksleiviai yra pakankamai motyvuoti, jų nuomonės šiek tiek išsiskyrė. Milda teigė, kad mokiniai galbūt ir yra motyvuoti, tačiau bijo pasisakyti, išreikšti savo nuomonę. Guostės teigimu, dauguma moksleivių yra praradę motyvaciją. Jaunimas dažnai skundžiasi, kad trūksta veiklos, įdomių renginių, o kai kažkas vyksta, jų dalyvavimas būna pasyvus.

Dažnai tenka išgirsti, kad jaunimas jaučiasi neišgirstas, nematomas ir lieka nesuprastas... Milda kaip vieną didesnių problemų įvardijo spaudimą.

„Spaudimas iš mokytojų, tėvų... Visas darbas yra be galo sunkus, ir spaudimas, kurį patiriame kiekvieną dieną, mus vargina. Stengdamiesi patenkinti visų lūkesčius galiausiai nepasiekiame nieko“, – teigė mergina.

Guostė kaip vieną didesnių problemų įžvelgia autobusų grafikus, kurie nėra palankūs moksleiviams.

„Dažnai moksleiviai negali dalyvauti norimoje veikloje, nes neturi kaip grįžti namo. Tai liečia ir mūsų tarybą – susirinkimą galime daryti ne ilgiau kaip valandą, nes visi skuba į autobusus. Tai tikrai didelė problema, tačiau ir sprendimo jai nerandame“, – kalbėjo pirmininkė.

Rajono moksleivių taryba vienija aštuonias Šakių rajono mokyklas: Lukšių Vinco Grybo gimnaziją, Šakių „Žiburio“ gimnaziją, Plokščių mokyklą-daugiafunkcį centrą, Griškabūdžio gimnaziją, Gelgaudiškio pagrindinę mokyklą, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnaziją, Sintautų pagrindinę mokyklą ir Lekėčių mokyklą. Tačiau iš daugumos mokyklų tarybai priklauso tik jų prezidentai.

„Didesnio aktyvumo sulaukiame tik iš Lukšių Vinco Grybo ir Šakių „Žiburio“ gimnazijų. Norėtųsi, kad ir iš kitų mokyklų sulauktume daugiau aktyvių ir veikti norinčių mokinių“,– kalbėjo atstovės.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.