Iš koplyčios pavogto varpo pėdsakų vis dar nerasta

Dar 2009 m. Gražiškių ir aplinkinių kaimų žmonės džiaugėsi suremontuota koplyčia bei aplink ją sutvarkyta erdve. Koplyčia garsėja rugsėjo 12 d. vykstančiais Švč. Mergelės Marijos vardo atlaidais. Prieš 220 metų statytai Gražiškių kaimo koplyčiai Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nutarimu yra suteikta teisinė apsauga. Šis unikalus pastatas įrašytas į kultūros vertybių registrą ir nuoširdžiai puoselėjamas vietos bendruomenės.
 
Atokiau nuo kaimo miške stovinti koplyčia atlaikė ne vieną karą ir okupaciją, tačiau daugiausia žalos ji patyrė šiais laikais. Niekas nesitikėjo, jog koplyčia gali atsidurti nusikaltėlių akiratyje. Deja, prieš trejus metus iš koplyčios buvo pavogtas 1805 m. iš žalvario nulietas varpas. Jis buvo neseniai restauruotas. 2012 m. lapkričio pradžioje prieš mišias koplyčią prižiūrinti moteris ketino paskambinti varpu. Ji truktelėjo už virvės, tačiau varpas tylėjo. Po akimirkos paaiškėjo, kodėl jis neskamba. Moteris pamatė, jog virvė pririšta prie sijos, o varpo nėra.
 
Ciniška vagystė pribloškė aktyvią bendruomenę. Apie nusikaltimą buvo pranešta Šakių policijai. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau jau treji metai jiems nepavyksta nei varpo rasti, nei įtariamųjų nustatyti.

Žmonės spėliojo, jog jį įžūliai pagrobė arba žinantys varpo vertę, arba metalo vagys. Nėra abejonių, jog ilgapirščiai žinojo ir tai, kad koplyčioje neįrengta signalizacija. Pirmo aukšto langai yra grotuoti. Į koplyčią buvo įlįsta per nedidelį langelį antrame aukšte. Varpas per jį niekaip nebūtų pralindęs. Nusikaltėliai vertingą grobį išsinešė per duris, kurios buvo užkabintos iš vidaus. Kadangi koplyčia stovi labai nuošaliai, aplinkiniai gyventojai įtartinų asmenų ar automobilių nepastebėjo.

Ši mistinė varpo vagystės istorija neduoda vietiniams žmonėms ramybės iki šiol – kas ir kaip pavogė, kur šiandien yra žalvarinis varpas...

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.