Rajono miškuose - optimalus vilkų skaičius

Vasario trečią ir šeštą dienomis visos Lietuvos miškuose nuo ryto zujo didesnės ar mažesnės grupelės žmonių, skaičiuojančių sniege paliktus vilkų ir lūšių pėdsakus. Plėšriųjų žvėrių apskaitą vykdė ir Šakių rajono miškininkai, kuriems talkino medžiotojai, visuomeninių organizacijų atstovai.
 
Lietuvoje vilkų populiacijos valdymo ir apsaugos principus nustato Vilko (Canis lupus) apsaugos planas, patvirtintas aplinkos ministro 2014 m. rugpjūčio 28 d. įsakymu. Vadovaujantis šiuo planu, Lietuvos vilkų populiacijos būklė vertinama kasmet pagal vilkų apskaitos rezultatus. Praėjusiais metais vilkų populiacijos apskaita nevyko dėl gamtinių priežasčių,- nebuvo sniego. Šiemet, siekiant kuo tiksliau sužinoti ir įvertinti vilkų skaičių Lietuvos teritorijoje, jų populiacijos apskaita buvo vykdoma ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose. Vilkų apskaitos metu buvo renkami duomenys ir apie lūšių populiacijos dydį bei jų paplitimą.

Kaip sakė Šakių miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Simonas Šilingas, šiemet šiame darbe, kaip visada, dalyvavo visų rajono girininkijų darbuotojai, prisijungė medžiotojų būrelių nariai, keli visuomenininkai,- rajono miškuose žvėrių pėdsakų ieškojo daugiau nei 20 žmonių. Žinoma, jog vilkų apskaita vykdoma skaičiuojant jų paliktus pėdsakus sniege. „Šiemet oro sąlygos stebėti vilkų pėdsakus nebuvo itin geros, kadangi vasario 3 dieną sniegas buvo ne naujas. Matėsi tik seni žvėrių pėdsakai. Vasario 6 - ąją jau pavyko Novaraisčio girininkijoje aptikti šviežių vilko pėdsakų. Pirminiais duomenimis, prie Novaraisčio pagal aptiktus pėdsakus turėtų gyventi keturi vilkai. Baltkojų bei Kidulių girininkijose aptikti dviejų vilkų pėdsakai, dar du vilkai, spėjama, mūsų miškuose lankosi iš Rusijos pusės“,- sakė vyriausiasis miškininkas S. Šilingas. Pasak jo, rajono miškininkai, žvėrių apskaitą vykdę ir ankstesniais metais, jau orientuojasi, kiek ir kokioje teritorijoje gyvena vilkų, tačiau duomenis būtina kasmet patikslinti ir apibendrinti. Tad šių metų duomenimis, rajono miškuose gyvena septyni vilkai ir, spėjama, - viena lūšis, kadangi rasti pėdsakai yra gana neaiškūs. „Prieš kelerius metus Šilagirio, Lekėčių ir Klevinių girininkijose buvo rasti ryškūs net kelių lūšių pėdsakai, tad mūsų miškuose šių žvėrelių tikrai yra“,- pastebėjo  miškininkas S. Šilingas. Šiuo metu rajono teritorijoje vilkų, kitaip dar vadinamų miško sanitarų, miškininko teigimu, yra pakankamai optimalus skaičius.  Susumavus visų šalies savivaldybių pateiktus apskaitos rezultatus, bus paskelbti bendri duomenys apie vilkų ir lūšių populiaciją Lietuvoje.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar planuojate dalyvauti Prezidento rinkimuose?

klausimelis 05 10Diana iš Panovių:

Būtinai. Visada stengiuosi balsuoti rinkimų dieną, o ne iš anksto. Kai buvo maži vaikai, vesdavomės kartu, kad ugdytume patriotiškumą ir parodytume pavyzdį, jog balsuoti yra privaloma. Dėl kandidato esu apsisprendusi, tačiau, manau, kad antro turo reikės. Kiek sunkiau su referendumu – turėtų balsuoti 51 proc., kad jis būtų laikomas įvykusiu. 

klausimelis 05 10 2

Rimantas iš Plokščių:

Jau balsavau. Reikia balsuoti. Čia yra kiekvieno pareiga. Balsavimas turėtų būti privalomas. Tada nereikėtų verkti, kad ne tą kandidatą išrinko. Kadangi sekmadienį išvažiuosiu, ėjau balsuoti iš anksto. Apsispręsti sunku nebuvo. Rinktis tikrai yra iš ko, pretendentų turim daugiau nei Amerikoje. Vieni galvoja, ką daro, kiti – šiaip ateina, dėl vaizdo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.