Rajono apylinkėse vilkai taikosi į avis

vilkaiLina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusio šeštadienio rytą Sintautų seniūnijos Storiūkų kaimo gyventojas rado papjautą avį. Žmogus pagalbos kreipėsi į Sintautų seniūną Kęstutį Birbilą, žemės ūkio specialistą Raimondą Daniliauską bei medžiotojus. Pasirodo, atvejis, kai randama po nakties papjauta avis, – ne vienintelis.

Sekmadienio rytą Merkevičių sodybos tvarte blaškėsi avys, šunys tūnojo būdose, neišlindo iš jų visą dieną. Sodybos šeimininkas prie ūkinio pastato rado sudraskytos trijų metų avies liekanas: galvą, stuburą ir kailį, ir nesuabejojo, kad tai vilko darbas. Kitos septynios avys išsigandusios tūnojo garde.

Plėšrūno neatbaidė nei sodyboje esantys šunys, nei tai, kad ganykla aptverta elektriniu piemeniu.

Sodyboje gyvenantis Egidijus Merkevičius pasakojo, kad prieš 10 dienų Užkertulių kaime, pusės kilometro nuo šios sodybos atstumu, buvo sudraskytas jaunas ėriukas, kurio liko tik ausis ir koja.

Tuomet jie nesikreipė pagalbos ir niekam nepranešė, tačiau po šeštadienio įvykių sunerimo, todėl ir informavo Sintautų seniūniją.

Į sodybą atvykęs seniūnas K. Birbilas, žemės ūkio specialistas R. Daniliauskas bei veterinarijos gydytoja Vilija Mažeikienė, apžiūrėję įvykio vietą bei sudarkytą gyvulio kūną, surašė reikiamus dokumentus. Sprendė, kur utilizuoti avies liekanas.

Avių šeimininkas kreipėsi su prašymu į seniūniją ir turėtų sulaukti vilko padarytos žalos kompensavimo. Kaip informavo rajono Žemės ūkio skyrius, Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosiose programose yra numatytos lėšos kompensacijoms. Deja, ūkininkai tegali gauti dalinę išmoką, kuri siekia maždaug pusę gyvulio kainos.

Sintautų medžiotojų būrelio vadovas Rolandas Bakanauskas pripažįsta, kad jų rankos šiandien surištos: šiuo metu vilkus medžioti draudžiama, nes jie veda jauniklius. Jis patikino, kad vilkai šiuo metu ieško maisto jaunikliams arba moko juos medžioti.

„Jau pavasarį pastebėjom Sintautų apylinkėse keliaujančius 3 vilkus, dirvose matėme jų pėdsakus, jie ilgai vienoje vietoje neužsibūna, o per dieną gali nueiti 40 km ir daugiau“, – kalbėjo R. Bakanauskas.

Jis prisiminė ir dar vieną atvejį, kai prieš mėnesį Sintautų seniūnijoje Šuopių sodyboje taip pat buvo užpulta avis. Medžiotojų būrelio vadovas įsitikinęs, kad gyventojai visais atvejais turėtų informuoti apie tokius vilkų išpuolius.

Šiandien minėtų vietovių gyventojai sunerimę ir sako, kad nakčiai gyvulius veda į tvartus, imasi kitų atsargumo priemonių.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.