„Lituanica“ – didžiausiame suaugusiųjų chorų konkurse

lituanica
Nuotr. Šakių kultūros centro choras „Lituanica“, kuriam vadovauja Deividas Kerevičius, Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse nusileido tik didžiųjų miestų chorams ir užėmė 11 vietą.

Praėjusį savaitgalį Šakių kultūros centro choras „Lituanica“, kuriam vadovauja Deividas Kerevičius, dalyvavo dvi dienas trukusiame viename didžiausių chorinio žanro renginių – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse. Dėl nugalėtojų vardo konkurse varžėsi 38 geriausi Lietuvos chorai, o „Lituanica“, nusileidusi tik didžiųjų miestų chorams, užėmė 11 vietą.
 
Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos chorų sąjungos organizuojamas konkursas rengiamas periodiškai – likus metams iki Dainų šventės, tad šiųmečiu renginiu buvo siekiama įvertinti suaugusiųjų chorų meninį lygį prieš 2018 m. vyksiančią Lietuvos dainų šventę „Vardan tos...“ Konkurse dalyvauja Lietuvos miestų ir rajonų suaugusiųjų – moterų, vyrų ir mišrūs – chorai, vienijantys beveik 4000 tūkstančius dainininkų.

Dalyvius pagal atlikimo meninį lygį, programos originalumą, sceninę kultūrą vertino ir nugalėtojus rinko specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija: kompozitoriai Vaclovas Augustinas, Algirdas Martinaitis, Nijolė Sinkevičiūtė, choro dirigentas Dainius Puišys ir svečiai iš užsienio, kompozitoriai Rihardas Dubra iš Latvijos ir Pawelas Lukaszewskis iš Lenkijos. Kiekvienais metais Lietuvoje vyksta per 60 chorų renginių – konkursų, festivalių, švenčių, dainų švenčių, akcijų. Prioritetinis renginys Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas – vienas svarbiausių žingsnių rengiantis didingam valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiui – Lietuvos dainų šventei „Vardan tos...“ , suvienysiančiai per 40 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir lietuvius iš viso pasaulio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.