Amžinojo poilsio atgulė Griškabūdžio karių kapinėse

kariai_laidojimasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Antrojo pasaulinio karo metais žuvusiųjų karių palaikai ne vieną dešimtmetį išgulėjo Kuodžių kaimo ribose esančioje pamiškėje. Čia jų kaulus atkasė Vilniaus karinio istorinio susivienijimo „Pamiršti kariai“ nariai. Po metus laiko vykusių visų procedūrų penktadienį net 15 karių palaikai Amžinojo poilsio atgulė Griškabūdžio rusų karių kapinėse.

Nuotr. Griškabūdyje esančiose karių kapinėse amžinojo poilsio atgulė 15 karių palaikai.

Trečiadienio popietę Griškabūdyje esančiose rusų karių kapinėse vyko iškilminga 15 rusų ir baltarusio tautybės karių perlaidojimo ceremonija. Deja, tik penkių iš jų tapatybės yra nustatytos.

Pagal lietuviškas tradicijas Amžinojo poilsio per Antrąjį pasaulinį karą žuvusiųjų karių palaikai Rusų karių kapinėse atgulė tik Vilniaus karinio istorinio susivienijimo „Pamiršti kariai“ narių dėka. Būtent jie pernai rugpjūtį Šakių seniūnijos Kuodžių kaimo ribose esančio miškelio pakraštyje vykdė karo aukų palaikų paiešką.
 
Karių perlaidojimo ceremonijai, pagerbiant jų atminimą, kitų tautų kultūrą ir tradicijas, vadovavo merą vaduojanti Rima Rauktienė. Pagarbą atidavė Rusijos ambasados pasiuntinys Vladimiras Čhikvadze, Konsulinio skyriaus vedėjas Aleksandras Mamajevas, Karo atašė vyresnysis padėjėjas Eugenijus Antipodas. Taip pat ceremonijoje dalyvavo Baltarusijos Respublikos ambasados gynybos atašė pavaduotojas, pulkininkas leitenantas Aleksejus Tlepliakovas, UAB „Eurotestas“ direktorius Alvydas Augaitis, VšĮ „Karo paveldo instituto projektai“ vadovas Jurijus Trakšelis bei Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius, Rusijos ambasados pasiuntinys V. Čhikvadze padėkojo žmonėms, nustačiusiems žuvusiųjų asmenybes ir Šakių rajono savivaldybei už įdėtą triūsą ir kitos tautos karių pagerbimą. „Ilsėkitės ramybėje ir lengvos Griškabūdžio žemės“, - kalbėjo Rusijos ambasados atstovas ir pridūrė, kad šiuo metu vyksta teisingumo aktas. Svečiai pasidžiaugė, kad Šakių rajonas visuomet atsakingai ir gražiai pagerbia istorinę atmintį.

Perlaidojimo apeigas atliko Griškabūdžio parapijos klebonas Sigitas Bitkauskas. 1941- 1945 metais žuvusiųjų karių palaikų iškilmingu perlaidojimu pasirūpino Šakių laidojimo namų darbuotojai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.