Ir tvarkomi, ir netvarkomi žvyrkeliai žmonėms neįtinka

zvyrkelis greiderio
Nuotr. Gelgaudiškio seniūnijos Dabitų kaimo gyventojai pasipiktino žvyrkelio greideriavimu – gyventojai sako, kad patogiau būtų važiuoti netvarkytu keliu negu tokiu subjaurotu žvyrkeliu.

Balandžio 2 d. vykusiame seniūnų pasitarime seniūnai sakė, kad jau prasidėjo kelių greideriavimas seniūnijose. Šiais metais greideriai išvažiavo anksčiau negu pernai, tačiau kai kuriose seniūnijose pavasariniai darbai vis tiek vėluoja. Maža to, dar ir gyventojai turi nemenkų pastebėjimų dėl kelių tvarkymo.
 
Kaip sakė Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas, šįmet po pirmųjų žvyrkelių greideriavimo darbų gyventojai buvo nepatenkinti dėl pasidariusios per minkštos žvyrkelių dangos, kai neretai ir dviračiu pavažiuoti neįmanoma. Sintautų seniūnui antrino ir kiti seniūnai, tačiau problemos priežastis, kaip vėliau paaiškėjo, ne prastas greideriavimas, o nupirktas prastos kokybės žvyras iš Vilkaviškio rajono karjerų, jį seniūnai dar pernai suskubo paskleisti ant duobėtų kelių.

Gelgaudiškio seniūnijos Dabitų kaimo gyventojai savo nepasitenkinimą šviežiai nugreideriuotu keliu išreiškė socialiniame tinkle „Facebook“, kur piktinosi, kad tai buvo ne kelio sutvarkymas, o jo „išvelniojimas“. Kaip aiškino Gelgaudiškio seniūnijos seniūnas Vincas Dabravolskis, jų seniūnijoje traktorius kelius suspėjo pravažiuoti vos porą kartų ir sugedo, todėl greideriavimo darbai dar toli gražu nebaigti. Beje, po apie Dabitų kaimo kelią pasidalintomis nuotraukomis socialiniame tinkle pasipylė pikti komentarai, kad tokie keliai kiekvienais metais būna, kad valdžia nemoka tvarkytis ir pan.

Tuo, kad žmonės piktinasi „pavasarį supjautais žvyrkeliais“, kai kelkraščio turinys suverčiamas į žvyrkelio vidurį, seniūnų susirinkime sakė ne vienas seniūnas. Tačiau seniūnai aiškina, kad kelių prižiūrėtojai tokią technologiją, kai nuo kelkraščio nupjauta velėna suverčiama ant kelio vidurio, naudoja tam, kad išsisklaidžiusį žvyrą „sugrąžintų atgal ant kelio“. Priešingu atveju žvyro dangos po kelerių metų ant žvyrkelių tiesiog neliktų, nes jis nuslenka, nuvažinėjamas į šonus. Ši technologija naudojama tik kartą per metus – pavasarį, vėliau suverstas iš pakraščių žvyras ir sudžiūvusi žolė dar ne kartą išlyginami ir kelio danga kuriam laikui būna atstatyta.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.