Prasidėjo miško sodinimo darbymetis

miskasodis gotlybiskiai
Baltkojų girininkijos miškininkų sukviesti Šilininkų miške apie 30 gamtai neabejingų Gotlybiškių bendruomenės centro narių, Rociškių pasienio užkardos pasieniečių pasodino apie tris tūkstančius medelių. R. Valaičio nuotr.


Praėjusį penktadienį apie 30 gamtai neabejingų žmonių: Gotlybiškių bendruomenės centro nariai, Rociškių pasienio užkardos pasieniečiai dalyvavo Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio Baltkojų girininkijos organizuotoje miško sodinimo talkoje. Iš viso pasodinta apie trys tūkstančiai eglių ir pušų medelių.
 
Nors Nacionalinė miško sodinimo šventė dar už dviejų savaičių, Baltkojų girininkijos girininko Roberto Valaičio suburti ir sukviesti goltlybiškiečiai bei Rociškių pasienio užkardos pasieniečiai Šilininkų miške (Slavikų, Kidulių sen.) pasodino apie tris tūkstančius eglės ir pušies medelių.

„Šiemet į miško sodinimo talką pakvietėm ir pasieniečius, kadangi Šilininkų miškas ribojasi su jų kontroliuojama teritorija. Džiugu, kad pasieniečiai mielai sutiko ir surado laiko. Miškininkai yra dėkingi kiekvienam prisidedančiam prie miškasodžio už kiekvieną pasodintą medelį“, – kalbėjo R. Valaitis pridurdamas, kad miškas buvo sodinamas plyno kirtimo biržėje, užsodintas 70 arų plotas, talkininkai darbavosi apie tris valandas.

Pasak girininko R. Valaičio ir jo kolegos specialisto Vaido Janulaičio, norint tinkamai pasodinti medelį, reikalingos ir tam tikros žinios.

„Nepakanka medelį įstatyti į duobę, užversti jį žemėmis ir palaistyti. Sodinant mišką, reikia žinoti kelias pagrindines taisykles. Pirmiausiai, prieš pradedant sodinti, būtina atidžiai patikrinti, ar šaknys sveikos ir nepažeistos, svarbu ir tinkamas atstumas tarp sodinukų bei kiti dalykai“, – patarimų negailėjo R. Valaitis bei patarė, jog, norint atsodinti didesnį miško plotą, geriausia surengti talką kartu su girininkais bei specialistais.

Po miško sodinimo talkininkai vaišinosi miškininkų suruoštomis vaišėmis, visi talkininkai tvirtino, kad šis miškasodis – buvo ypatinga šventė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.